Dienas Bizness

 • 25 sestdiena,
  februāris

  Alma, Annemarija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Saistībā ar Latvijas Krājbankas krīzi vērtēs pasažieru vilcienu iepirkumu

Valdības slēgtajā sēdē otrdien Pasažieru vilcienam uzdots nedēļas laikā izvērtēt juridiskos, tiesiskos un ekonomiskos riskus, kurus projekta īstenošanai varētu radīt a/s Latvijas Krājbanka darbības apturēšana.

To pēc valdības slēgtās sēdes, kurā tika diskutēts par iespējamu pasažieru vilcienu iepirkuma apturēšanu atzina satiksmes ministrs Aivis Ronis, norādot, ka pasažieru vilcienu iepirkums ir viens no Latvijas vēsturē vērienīgākajiem projektiem, kura īstenošanu nedrīkst apdraudēt.

Vaicāts, vai iespējamība, ka konkursā uzvarējušā Spānijas Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A. (CAF) piesaistītais apakšuzņēmējs  Rīgas Vagonu rūpnīca varētu būt saistīts ar Krievijas miljardieri Vladimiru Antonovu, kuram pastarpināti pieder Latvijas Krājbanka un tās mātes banka Snoras, apdraud vērienīgo iepirkumu, A. Ronis norādīja: «Protams, arī tas rada zināmu risku.»

Viņaprāt, pagaidām gan ir pāragri izteikt minējumus par Rīgas Vagonu rūpnīcas un airBaltic privātā akcionāra Baltijas Aviācijas sistēmas saistību ar V. Antonovu un spekulēt ap Snoras bankas pārņemšanas iespējamo ietekmi uz jauno pasažieru vilcienu iepirkumu.

Jāatgādina, ka vērienīgā  pasažieru vilcienu iepirkuma kopējā summa ir 430 milj. Ls.

Saistītie raksti

Komentāri

Reklāma