Uz Jelgavu jaunus ražotājus aicina gan pašvaldība, gan industriālo teritoriju saimnieki, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Līdz novembrim plānots pabeigt NP Jelgavas biznesa parka rekonstrukciju. Šobrīd daļa telpu jau rekonstruētas, bet pārējās būvniecības darbi vēl turpinās. Paralēli tam NP Properties pārdošanas komanda pilsētai piesaista jaunus ražotājus, DB norāda SIA NP Properties valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja.

8,2 miljoni eiro

Līdz šim projektā ieguldīti jau 2,9 milj. eiro, bet kopējās investīcijas paredzētas 8,7 milj. eiro lielas. No tām Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums ir 3,9 milj, eiro, kas gan tiks saņemts, izpildot projekta nosacījumus – vismaz trīs jauni ražošanas uzņēmumi un 20 jaunas darbavietas katrā kārtā, stāsta E. Moiseja.

DB vairākkārt ziņojis, ka ar ERAF finansiālu atbalstu LIAA administrētā aktivitātē Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai tiek veikta bijušās rūpnīcas RAF rekonstrukcija Jelgavā, Aviācijas ielā. Projekts paredz attīstīt industriālo platību pieejamību Zemgales reģionā, nodrošinot mazo un vidējo apstrādes rūpniecības nozaru uzņēmumu iespēju uzsākt vai paplašināt darbību. Projekta ietvaros šobrīd Jelgavas industriālajā parkā tiek būvētas un rekonstruētas industriālās platības gandrīz 22 tūkst. m2 platībā. Rekonstrukcijas laikā tiek veikti ne tikai vispārceltniecības darbi, bet arī komunikāciju un pievedceļu izbūve.

Interese ir

Šopavasar ziņots par jaunas ražotnes izveidi NP Jelgavas biznesa parkā – Cross Timber Systems no vietējās egles un priedes un no Krievijas importētas lapegles ražo krusteniski līmētus koka paneļus. Ražotnes izveidē investēti ap 10 milj. eiro, kas ietver gan būvdarbus, gan iekārtu iegādi un uzņēmuma apgrozāmos līdzekļus.

E. Moiseja, jautāta par uzņēmēju interesi nomāt telpas un strādāt Jelgavas biznesa parkā, saka: «Mēs vēlētos runāt nevis par uzņēmēju interesi nomāt telpas tieši Jelgavā, bet cik liela kopumā ir ražotāju vai jaunu ražošanas ideju esamība Latvijā šobrīd. Tikai maza daļa no uzrunātajiem ražotājiem, kas būtu gatavi paplašināties un attīstīt savu biznesu, vēlas to darīt tikai Rīgā. Lielākā daļa uzņēmēju, kas šobrīd apsver iespēju attīstīties un veidot jaunas ražotnes vai paplašināt esošās, ir gatavi skatīties arī telpas ārpus Rīgas, tai skaitā Jelgavā, kas ģeogrāfiski var tikt uzskatīta par Pierīgu.

Visu rakstu Vilina uz Jelgavu jaunus ražotājus lasiet 26. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra