Katrs piektais 2017. gada absolvents, kurš Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā ieguva diplomu tiesību zinātnēs, 2019. gadā bija reģistrēts kā bezdarbnieks.
Atgādināšu, ka 2017. gadā tika sākts augstskolu absolventu monitorings, kura laikā tika apzināti visi augstāko izglītības iestāžu (gan valsts, gan privāto augstskolu un koledžu) absolventi no 2017. līdz 2019. gadam, un to, kā nākamajos gados izvērtās absolventu darba gaitas, atalgojums, ekonomiskā darbība, migrācija utt.
Fragments no raksta
2019. gadā vidējā alga Latvijā pirms nodokļu nomaksas bija 1076 eiro mēnesī (CSP dati), bet minimālā alga - 430 eiro mēnesī. No visiem 2017. gada augstskolu bakalauru programmu absolventiem divās programmās absolventu vidējā alga 2019. gadā bija teju vai divkārt lielāka par vidējo algu valstī. Vislielākos vidējos ienākumus 2019. gadā no visām bakalaura programmām, kuras tika pabeigtas 2017. gadā, uzrādīja Rīgas Stradiņa Universitātes zobārstniecības speciālisti, kuriem vidējā alga mēnesī pirms nodokļiem bija 2497 eiro.
Otrajā vietā bija Latvijas Universitātes datorzinātņu bakalaura programmas absolventi, kuriem vidējā alga bija 2048 mēnesī. Vismaz pusotru reizi lielāka alga par valsts vidējo 2019. gadā bija Rīgas Tehniskās universitātes trijās programmu grupās: informācijas tehnoloģiju, intelektuālo robotizēto sistēmu, datorsistēmu absolventu vidējā alga bija 1790 eiro mēnesī; būvniecības, siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju, transportbūves absolventu vidējā alga bija 1779 eiro mēnesī, bet uzņēmējdarbības vadīšanas un starptautisko uzņēmumu vadīšanas absolventu vidējā alga bija 1744 eiro mēnesī.
Visai augsta vidējā mēnešalga bija arī Banku augstskolas uzņēmējdarbības vadīšanas, uzņēmējdarbības inovāciju un produktu attīstības, finanšu pārvaldības informācijas sistēmu absolventiem un arī tiem Latvijas Lauksaimniecības universitātes absolventiem, kuri apguva lauksaimniecības programmu.
Visu plašo rakstu lasiet 7.marta žurnālā Dienas Bizness!
ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!