6 tematiskas aktivitātes Latvijas simtgadē 

Kā Tu atzīmē Latvijas simtgadi? Iepazīsties ar VIA SMS, kura piedāvājumā ir ātrie kredīti, idejām, kā sagaidīt valsts 100. dzimšanas dienu!

, 20.10.2018

Patriotiskais brauciens

Tuvojoties 11. novembrim, kad tiek atzīmēta Lāčplēša diena, apceļo Latviju patriotiskās noskaņās, dodoties uz Brīvības cīņu piemiņas vietām! Latvijas brīvības cīņas sākās tūdaļ pēc Latvijas Republikas neatkarības dibināšanas 1918. gadā. Tās ilga līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas un Krievijas miera līgums. Pateicībā un godināšanā Brīvības cīņu veterāniem tika izveidots Lāčplēša kara ordenis.

Karti ar Latvijas brīvības cīņu piemiņas vietām aplūko šajā mājaslapā!

Katrai ģimenei savs ozols

Veido Latviju zaļāku un stiprāku, kopā ar ģimeni iestādot ozolu. Ozols simbolizē ne tikai spēku un izturību, bet arī mīlestību pret savu valsti. Šis koks ir enerģētisks un sargā no ļaunuma.

Ja jūsu īpašumā jau aug kāds pašu stādīts ozols, vari izvēlēties citu koku:

- bērzs – labklājības, veselības un šķīstības simbols ar ārstnieciskām īpašībām;

- pīlādzis – šis koks pasargās mājokli no ļaunuma un burvestībām;

- ābeles – miera un labu domu vēstnese;

- liepa – sievišķības simbols, kas dod enerģiju un cīņas garu, vienlaikus mazinot stresu.

"20181019-1502-atrie-krediti.jpg"

Foto: Shutterstock.com

Šajā procesā svarīgākais ir nodoms – ar labām domām vidi padarīt tīrāku un zaļāku. Ja Tavā ģimenē aug bērni, katram par godu stādi vienu koku. Kad bērni izaugs lieli, būs interesanti redzēt, cik liels būs koks.

Muzeja apmeklējums

Valsts simtgades ietvaros daudzos, arī mazākos, muzejos tam par godu ir dažādas izstādes. Tas ir veids kā visai ģimenei brīvdienas pavadīt interesanti un lietderīgi, uzzinot daudz ko jaunu. Ja uz muzejiem ārpus galvaspilsētas tomēr neizdodas aizbraukt, vērts apmeklēt tepat Rīgā:

- Latvijas Kara muzeju, lai uzzinātu vairāk par Latvijas militāri politisko vēsturi, uzzinot dažādus faktus un aplūkojot senus ieročus, formas tērpus, fotogrāfijas, dokumentus un citas vēstures liecības. Ieeja bez maksas.

- Latvijas Okupācijas muzeju, kurā skatāmas ekspozīcijas par Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas režīmu no 1941. līdz 1991. gadam. Ieeja bez maksas.

Patriotiskas pusdienas svētdienās

Lai svētdienas kļūst par latviešu virtuves dienu, pusdienās pasniedzot mūsu valsts tipiskākos ēdienus. Ja pietrūkst ideju, tradicionālo ēdienu papildini ar kādu jaunu garšas niansi!

Lai gan visus no šiem ēdieniem nevar uzskatīt par tradicionāliem, tie tomēr asociējas ar latviešu virtuvi:

- zirņi ar speķi (speķi var aizstāt ar šķiņķi vai bekonu);

- pildīta pīle ar krāsnī ceptiem kartupeļiem;

- pupiņu zupa ar kūpinātu gaļu;

- kartupeļu biezputra;

- vārīti kartupeļi ar biezpienu un siļķi;

- rupjmaizes kārtojums;

- buberts ar dzērveņu ķīseli;

- krāsnī cepti āboli ar putukrējumu u.c.

Mmm, cik tas izklausās gardi! Ņem talkā bērnus un pusdienu gatavošanu pārvārtiet par jautru izklaidi!

Pastaigas pa mežu

Mēs lepojamies ar dižiem mežiem, kuros staltas aug priedes. Izbaudi dabas sniegto enerģiju, svaigumu un mieru, uzlādējot “baterijas” jaunam darba cēlienam! Vismaz stundu gara pastaiga būs noderīga gan prātam, gan arī fiziskajai labsajūtai.

Lai pastaiga būtu interesantāka un bērniem saistošāka, varat doties uz:

- Tērvetes dabas parku, apskatot Annas Brigaderes pasaku varoņus, izbraucot ar vilcieniņu un pēc tam izklaidējoties atrakciju parkā un uzkāpjot skatu tornī;

- Līgatnes dabas taku, kurā var sastapt Latvijai raksturīgās dzīvnieku un putnu sugas. Takā atrodas arī 22m augsts skatu tornis, no kura redzama Gauja;

- Ragakāpas taku Jūrmalā un Jūrmalas brīvdabas muzeju, kurā ekspozīcijas apskate ir par brīvu. Muzejā uzzināsi daudz jauna par zvejniekiem un varēsi apskatīt senas laivas, tīklus un citus zvejniecības piederumus;

- Minhauzena meža taku, kurā pastaigu interesantāku padarīs dažādas koka figūras. Atbilstoši vēlmēm vari izvēlēties pa kuru no takām dosies – 3km, 3,4km vai 1km garo;

- Turaidas muzejrezervētu, kas veidojies jau 11. gadsimtā. Teritorijā var apskatīt Dainu kalnu, Turaidas baznīcu, kā arī Turaidas pili, no kuras paveras skaists skats uz Gauju (jo īpaši rudenī un ziemā, kad ir liels sals).

"20181019-1502-atrie-krediti-2.jpg"

Foto: Shutterstock.com

Vides sakārtošana

Vēlot Latvijas simtgadē tīru dabu, sāc ar sava mājokļa un tā apkārt esošās teritorijas sakopšanu! Palīdzēt novērst dabas piesārņojumu var ikviens, sākot kaut ar atkritumu savākšanu un nodošanu savā īpašumā, tad tam apkārt esošā zemē. Nav jāgaida lielā talka, tīrīšanas darbus var uzsākt jau šajās brīvdienās.

Ātrie kredīti darbarīkiem

Ja darbu veikšanai nepieciešami jauni un kvalitatīvi darbarīki, Tev var noderēt ātrie kredīti no VIA SMS. Šie ātrie kredīti ir parocīgs finanšu rīks, ja nauda nepieciešama salīdzinoši īsā laika periodā.

Daudz laimes, Latvija!

VIA SMS novēl skaistus un patriotiskus svētkus, un svētku izjūtu ikkatram saglabāt ne tikai simtgadē, bet arī turpmāk!

VIA SMS – ātrie kredīti dažādām dzīves situācijām. Lai ātrie kredīti internetā būtu parocīgs risinājums tieši tad, kad nepieciešams finansiāls atbalsts, pirms aizņemšanās rūpīgi izvērtē savu maksātspēju!