9 mēnešos Latvijā nozagti auto 7,6 miljonu vērtībā

2007. gada 26. oktobris plkst. 11:33
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Autonams veiktie aprēķini liecina, ka Latvijā šogad nozagti auto aptuveni 7,6 miljonu eiro vērtībā. Vienu piekto daļu no pirmajos deviņos mēnešos nozagto vieglo auto vērtības veido apvidus automašīnas, kuras vairumā gadījumu ir līdz piecu gadu jaunas.

Saskaņā ar Autonams un LR Iekšlietu ministrijas datiem šā gada pirmajos deviņos mēnešos nozagtas 1087 vieglās automašīnas.

Autonams pārdošanas daļas vadītājs Edvīns Panders: „Līdzās tendencei, ka tiek zagtas arvien jaunākas automašīnas, iezīmējas tendence, ka zagļi iecienījuši jaunas apvidus automašīnas. Absolūtu popularitāti zagļu vidū guvusi BMW X5 apvidus automašīna, turklāt aptuveni 86 procenti no nozagtajiem BMW X5 ir līdz piecus gadus jauni. Acīmredzot darbojas zagļu grupējums, kuru rīcībā ir tehnoloģijas (iekārtas), kas bez īpašām problēmām ļauj apiet šo automašīnu drošības sistēmas.
Ne tikai auto ražotāji, bet arī auto zagļi izmanto augstākās klases tehnoloģijas. Durvju uzlaušana ir populāra metode tikai vecākiem auto, kuriem nav uzstādītas auto aizsardzības sistēmas. Jaunajām automašīnām jau ražotāji ir uzstādījuši pretaizdzīšanas iekārtas, taču nozagto jauno auto statistika liecina, ka tās nenodrošina pilnīgu aizsardzību, tādēļ arī jaunu auto īpašniekiem ir jādomā par papildus pretaizdzīšanas iekārtām, kas padara zagļu darbu grūtāku.Turklāt pretēji vecākām izlaiduma gada automašīnām, jaunās automašīnas, tai skaitā apvidus auto, tiek realizēti nesadalot detaļās. Visbiežāk apvidus automašīnas tiek realizētas ārvalstīs.”

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos nozagtas 50 apvidus automašīnas, kuras no kopējās nozagto auto vērtības veido piekto daļu. Zagļu visiecienītākā apvidus automašīna ir BMW X5. Kopumā šogad nozagta 21 šīs markas automašīna, no kurām 18 bija līdz 5 gadus jaunas. Otrs iecienītākais apvidus auto ir Porsche Cayenne – nozagtas piecas šīs markas automašīnas. Trešo vietu dala Audi Q7 un Toyota Land Cruiser – nozagti trīs katras šīs markas auto.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām