Auto

Auto zagļiem patīk vācieši un japāņi

Elīna Pankovska, 07.09.2015

Visvairāk zagtās automašīnas 2015. gadā (līdz 31.08.2015)
Volkswagen

Avots: netcarshow.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zagto automašīnu skaita palielinājums, iespējams, varētu būt saistīts ar reģistrēto transportlīdzekļu skaita pieaugumu, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Jau vairākus gadus nozagto transportlīdzekļu skaits ik gadu ir samazinājies, tomēr pērn, salīdzinot ar 2013. gadu, vērojams neliels pieaugums. Proti, 2014. gadā kopumā Latvijā nozagti 982 transportlīdzekļi, kas ir par 50 vairāk nekā 2013. gadā, kad valstī tika nozagti 932 braucamie. Savukārt šī gada astoņos mēnešos Latvijā ir nozagti jau 717 spēkrati, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra apkopotie dati. Tādējādi var secināt, ka, iespējams, līdz gada beigām varētu arī tikt pārspēts 2014. gadā nozagto transportlīdzekļu skaits. Eksperti norāda, ka līdz ar rudens iestāšanos palielinās arī nozagto automašīnu skaits, jo zagļi steidz izmantot to, ka tumsa aiz loga iestājas ātrāk. Savukārt ziemā, ja tā bagāta ar sniegu, transporta zādzību skaitam ir tendence samazināties, jo ir apgrūtināta izkļūšana no, piemēram, daudzdzīvokļu māju pagalmiem.

Nedaudz maina

Kā jau ierasts, pirmās divas vietas zagļu iecienītāko transportlīdzekļu topā palikušas aizvien nemainīgas. Volkswagen un Audi markas automašīnas jau gadiem ir zagļu visiecienītākās. Šī gada astoņos mēnešos kopumā valstī nozagti 172 Volkswagen markas auto, kas ir par vienu automašīnu mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. Pagājušajā gadā kopumā tika nozagti 276 Volkswagen auto. Nozagto Audi markas auto skaits no janvāra līdz augustam sasniedz 108 automašīnas, un tas ir vairāk nekā 2014. gada astoņos mēnešos, kad Audi zādzību skaits sasniedza 96. Savukārt no trešās vietas BMW markas automašīnas, tāpat kā pērn, izstūmušas Toyota. Proti, šogad līdz septembrim nozagtas 82 šīs markas automašīnas, kas ir tikai par 15 mazāk nekā pagājušajā gadā kopā. Latvijā šogad arī nozagti 76 BMW, kas ieņem ceturto vietu topā. Šogad nozagts arī viens Bentley, divi Porsche, viens Iž, viens Jaguar un pieci VAZ markas spēkrati, kā arī trīs pašizgatavoti braucamie, bet pieci apzīmēti ar vārdu «citi». Jāmin, ka pērn statistika liecināja, ka palielinājies Mazda zādzību skaits – kopumā tika nozagtas 33 šādas automašīnas. Savukārt šogad Mazda acīmredzot ir zaudējusi interesi zagļu acīs, jo līdz šim reģistrēti tikai trīs šo automašīnu zādzību gadījumi.

Plašāk lasiet rakstā Auto zagļiem patīk vācieši un japāņi pirmdienas, 7. septembra, laikrakstā Dienas Bizness (8. lpp.)!

Komentāri

Pievienot komentāru