airBaltic jāpalielina pamatkapitāls; Fliks lūdz to nedarīt

2013. gada 03. janvāris plkst. 17:09
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Latvijas nacionālā lidsabiedrības airBaltic akcionāriem aktuāls ir jautājums par uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu, apstiprināja Satiksmes ministrijā (SM).

20. decembra akcionāru sanāksmē šo jautājumu bijis plānots izskatīt, taču tas ir atlikts.

Satiksmes ministrija arī apstiprina, ka saistībā ar pamatkapitāla palielināšanu tā saņēmusi vēstuli no iepriekšējā lidsabiedrības vadītāja un akcionāra Bertolta Flika, kurš norāda, ka viņa rīcībā ir informācija par lidsabiedrības akcionāru vēlmi palielināt pamatkapitālu 54 miljonu latu apmērā, un viņš aicina to nedarīt, jo tas samazināšot viņam pretlikumīgi atņemtās mantas vērtību.

Viņš arī lūdz kopumā izbeigt prettiesiskās darbības ar Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) mantu jeb komercķīlu.

Satiksmes ministrijā uzsver, ka atbilde uz šo vēstuli tiekot gatavota.

Kā ziņots, iepriekš SM skaidroja, ka kopējā summa, kuru valsts aizdevusi lidsabiedrībai, ir 57,6 miljoni latu, un šos līdzekļus vēlāk paredzēts ieguldīt lidsabiedrībā, bet tikai pēc tam, kad būs saņemts gala saskaņojums no Eiropas Komisijas. SM detalizētāk iespējamā pamatkapitāla palielināšanas iemeslus un laiku neatklāj.

Tāpat tika ziņots, ka airBaltic prasība pret kompānijas bijušo vadītāju un līdzīpašnieku B. Fliku par 70 miljonu latu parādu piedziņu Rīgas apgabaltiesā tiks izskatīta pavasarī - 23.aprīlī. airBaltic prasība tiesā ir virs 20 miljoniem latu, bet no kompānijas, kurā apdrošināta B. Flika atbildība, tiek prasīti 50 miljoni latu.

airBaltic akcionāri par vēršanos pret B. Fliku izlēma 2012. gada 28. marta ārkārtas sapulcē. Prasība pret B. Fliku celta saskaņā ar Komerclikuma 172.pantu - par airBaltic nodarītajiem zaudējumiem.

B. Fliks darbu lidsabiedrībā pēc toreizējo akcionāru - Latvijas valsts un SIA Baltijas Aviācijas sistēmas - vienošanās pameta 2011. gada rudenī, kad kļuva skaidrs, ka lidsabiedrības zaudējumi ir sasnieguši rekordapjomus - 83,46 miljonus latu.
airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. airBaltic flotē ir 32 lidmašīnas - sešas Boeing 737-500, astoņas Boeing 737-300, desmit Fokker 50 un astoņas Bombardier Q400Next Gen.

Patlaban airBaltic pamatkapitāls ir 475 615 latu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds