airBaltic pastiprina drošības pasākumus

2015. gada 10. augusts plkst. 10:04
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Pēc tam, kad Oslo lidostā tika aizturēta aviokompānijas airBaltic lidmašīnas apkalpe, kurai pārbaudes uzrādīja nepieļaujamu alkohola līmeni, aviokompānija pastiprinājusi drošības pasākumus.

Kā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags, alkohola pārbaudes lidmašīnu apkalpēm tiek veiktas izlases kārtībā. Taču tās ir krietni stingrākas nekā citās Eiropas valstīs.

Šādas pārbaudes notiekot katru dienu. Šobrīd pārbaužu skaits esot četrkāršots.

Vanags uzsvēra, ka šāds gadījums ir pirmo reizi aviokompānijas vēsturē

airBaltic pārstāvis nevarēja atklāt citus faktus par notikušo, jo ar aizturētajiem apkalpes locekļiem aviokompānijas pārstāvji var sazināties tikai caur juristiem.

Ja izmeklēšanā apstiprināsies aizturēto apkalpes locekļu vaina, šie cilvēki nevarēs turpināt strādāt airBaltic, teica Vanags. Viņš piebilda, ka aizturēta ļoti pieredzējusi apkalpe.

Kā ziņots, Norvēģijas varasiestādes svētdien paziņojušas, ka pirmdien tiks lemts par Oslo lidostā aizturēto aviokompānijas airBaltic lidmašīnas apkalpes locekļu paturēšanu apcietinājumā par gaisa satiksmes drošības apdraudēšanu.

Sestdienas rītā Oslo lidostā tika aizturēta aviokompānijas airBaltic lidmašīnas apkalpe, kurai pārbaudes uzrādīja nepieļaujamu alkohola līmeni.

Pilotam, otrajam pilotam un divām stjuartēm alkohola līmenis pārsniedza pieļaujamās 0,2 promiles.

Policijas prokurore Edīte Eka Sērensena atklāja, ka aizturēto apkalpes locekļu asins pārbaužu rezultāti vēl nav zināmi un varasiestādes pieprasīs piemērot viņiem aizturēšanu uz divām nedēļām.

Latvijas aviokompānija airBaltic paudusi nožēlu par notikušo un ir uz laiku atstādinājusi četrus iesaistītos apkalpes locekļus.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds