airBaltic reiss no Briseles, ar kuru plānoja lidot arī Straujuma un Šulcs, Rīgā piezemējas 5 stundas vēlāk

2014. gada 04. decembris plkst. 15:38
Autors: Db.lv/LETA
Dalies ar šo rakstu

Latvijas aviokompānijas airBaltic reiss no Briseles, ar kuru Rīgā no darba vizītes Briselē bija jāatgriežas premjerei Laimdotai Straujumai un vairākiem valdības ministriem, kā arī vizītē Latvijā jāierodas Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājam Martinam Šulcam, ielidoja ar gandrīz 5 stundu nokavēšanos.

Reisam BT604 pēc saraksta Rīgā vajadzēja ielidot plkst.23:05, bet tas nosēdās krietni pēc pusnakts. airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags portālam db.lv pavēstīja, ka reiss tehnisku iemeslu dēļ Rīgā ieradās novēloti – plkst. 3:58.

L. Straujuma un vairāki valdības ministri trešdien bija darba vizītē Briselē, lai iepazīstinātu ar Latvijas prezidentūras prioritātēm. Ar attiecīgo airBaltic reisu bija jāatgriežas arī ministriem un L. Straujumai, kā arī M. Šulcam. Ministru prezidente ceturtdien skaidroja, ka trešdien, kad bija jāatgriežas Rīgā no Briseles, neparedzētu apstākļu dēļ tas nebija iespējams, tāpēc daudzi ministri palikuši lidostā un atgriezušies tikai ceturtdien no rīta. Savukārt viņai bijusi iespēja doties uz Rīgu vienā čarterreisā ar M. Šulcu, vēsta aģentūra LETA.

Risinājumi vairākiem jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, rasti vakarnakt, L. Straujumai un M. Šulcam lidojot kopīgā, iepriekš neparedzētā reisā no Briseles uz Rīgu. Divu stundu laikā ar M. Šulcu bijusi iespēja diskutēt par prezidentūras jautājumiem bez starpnieku un tulku palīdzības. Lai gan sākotnēji L. Straujuma minēja, ka tas bija privātais reiss, Šulcs palaboja, ka tas bija čarterreiss. «Nesakiet, ka privātā lidmašīna, citādi visi padomās, ka esmu oligarhs,» viņš jokoja.

M. Šulcs pateicies L. Straujumai par sarunu divu stundu garumā, kas notikusi, lidojot vienā reisā no Briseles uz Rīgu. «Man bija iespēja pavadīt divas brīnišķīgas stundas lidmašīnā uz Rīgu. Kad ierados Rīgā, viss jau bija saskaņots,» žurnālistiem atklāja EP priekšsēdētājs.

J. Vanags atgādināja, ka airBaltic ir viena no vispunktuālākajām aviokompānijām pasaulē – pēc pēdējiem pieejamiem datiem punktuāli izpildot 97 no 100 reisiem, paužot nožēlu, ka attiecīgais reiss nav iekļāvies šajā augstas punktualitātes tradīcijā.

airBaltic reisā BT604 atradies 71 pasažieris un pieci apkalpes locekļi. Aviokompānija atvainojas pasažieriem par sagādātajām neērtībām.

Dalies ar šo rakstu