Aldara parka rekonstrukcijas būvprojekta izstrāde izmaksās 73,5 tūkstošus eiro

2017. gada 07. februāris plkst. 17:12
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izsludinātais konkurss par Aldara parka rekonstrukcijas būvprojekta izstrādi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Konkursā saņemts viens piedāvājums, un par uzvarētāju atzīta PS Re-Arta, kas būvprojektu piedāvā izstrādāt par 73,5 tūkstošiem eiro.

Db.lv jau rakstīja, ka Aldara parka teritorijas rekonstrukcijas gaitā plānots izveidot pieejamu, dažādām vietējo iedzīvotāju grupām piemērotu un daudzveidīgu vidi atpūtai, fiziskām aktivitātēm, kā arī kultūras pasākumu norisei. Parka attīstību pašvaldība vēlas gan tematiski, gan fiziski saistīt ar blakus esošajiem objektiem, saglabājot vietējo dabas mantojumu, labiekārtojot apzaļumotās teritorijas un uzlabojot pārvietošanās iespējas.

Viens no vecākajiem Rīgas parkiem - Aldara parks - ir Sarkandaugavas apkaimes zaļā teritorija ar 2,57 ha lielu platību. Parks projektēts 19.gs. beigās kā alus darītavas Waldschlößchen (mūsdienās – AS Aldaris) īpašnieka slēgtais savrupmājas dārzs ar dīķi un mākslīgajām pilsdrupām. Patlaban parks atrodas degradētā stāvoklī. Apkaimes iedzīvotāji, kurus pārstāv Sarkandaugavas attīstības biedrība, kā arī ražotne Aldaris, Rīgas 28.vidusskola un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, ar ko robežojas parka teritorija, un citas iesaistītās puses aktīvi iesaistās Aldara parka teritorijas turpmākās attīstības plānošanas aktivitātēs.

2014.gadā Latvijas Lauksaimniecības universitātes ainavu arhitektu studentu veiktajā pētījumā secināts, ka ainaviski parkā ir relatīvi izteiksmīgs reljefs, bet nepieciešams to padarīt redzamāku, attīstot skatu perspektīvas, kā arī atklāt skatus uz atbalsta sienu ap Dauderu muzeju. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām