Aldara parka rekonstrukcija varētu izmaksāt apmēram 2,95 miljonus eiro 

Rīgas dome Aldara parka rekonstrukcijai plāno tērēt apmēram 2,95 miljonus eiro, liecina Rīgas attīstības programmas 2014.-2020.gadam Investīciju plāns 2017.-2019.gadam.

LETA, 07.7.2017

Aldara parks Sarkandaugavā

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Projekta laikā plānota demontāža un sagatavošanās būvdarbiem, ārējo inženiertīklu ierīkošana, ieseguma izveide un rekonstrukcija, satiksmes infrastruktūras uzlabošana, mazo arhitektūras formu un gaismekļu uzstādīšana, rekreācijas zonu izveide un apzaļumošana.

Investīciju plāns liecina, ka visu finansējumu plānots iegūt no pašvaldības budžeta. Rekonstrukciju iecerēts sākt 2018.gadā un realizēt divu gadu laikā.

Jau ziņots, ka Aldara parka Rīgā rekonstrukcijas būvprojektu par 73 520 eiro izstrādā PS Re-Arta. Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pērn aprīlī izsludināja Aldara parka pārbūves metu konkursu, lai iegūtu veiksmīgāko pilsētbūvniecisko un labiekārtojuma risinājumu teritorijas attīstībai. Konkursā tika saņemti divi priekšlikumi, no kuriem neviens netika atzīts par pilnīgu, bet Re-Arta ieguva 2.vietu, tāpēc tika uzaicināta uz sarunu procedūru.

Pilnsabiedrība Re-Arta dibināta 2014.gadā. Tās apgrozījums 2015.gadā bija 61 340 eiro un tā strādāja ar 93 eiro zaudējumiem, liecina Firmas.lv informācija. Pilnsabiedrību veido SIA Baltex Group un SIA Arh Stadija.

Aldara parka teritorijas rekonstrukcijas gaitā plānots izveidot pieejamu, dažādām vietējo iedzīvotāju grupām piemērotu un daudzveidīgu vidi atpūtai, fiziskām aktivitātēm, kā arī kultūras pasākumu norisei. Parka attīstību pašvaldība vēlas gan tematiski, gan fiziski saistīt ar blakus esošajiem objektiem, saglabājot vietējo dabas mantojumu, labiekārtojot apzaļumotās teritorijas un uzlabojot pārvietošanās iespējas.

Pilsētas attīstības departamentā iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja, ka Rīgas dome metu konkursam un būvprojekta izstrādei ir piešķīrusi finansējumu 120 000 eiro no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda. Savukārt finansējuma apjoms būvdarbu veikšanai būs precīzi zināms pēc būvprojekta izstrādes.

Aldara parks ir viens no vecākajiem Rīgas parkiem. Aldara parks ir Sarkandaugavas apkaimes zaļā teritorija ar 2,57 hektārus lielu platību. Parks projektēts 19.gadsimta beigās kā alus darītavas Waldschlößchen īpašnieka slēgtais savrupmājas dārzs ar dīķi un mākslīgajām pilsdrupām.