Apsver iespēju pamest Latviju

2018. gada 11. aprīlis plkst. 10:01
Autors: Elīza Grīnberga - speciāli DB
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

AS Citadele banka izlēmusi slēgt kontu Latvijā strādājošam uzņēmumam ar vairāk nekā 100 darbiniekiem; kompānija izskata iespēju aiziet no Latvijas

Laikraksts Dienas Bizness aizvien biežāk saņem uzņēmēju sūdzības par slēgtiem banku kontiem, turklāt uzņēmumi pārstāv dažādas nozares.

Izlemj un slēdz

Kāda uzņēmuma pārstāvji, kuri vēlējās palikt anonīmi, stāsta, ka pirms pāris mēnešiem AS Citadele banka pieprasījusi slēgt uzņēmuma kontus, neskatoties, ka tam nav nekādu nodokļu parādu vai citu pārkāpumu. Kompānija Latvijā darbojusies jau vairāk nekā piecus gadus, un tās apgrozījums pārsniedz divus miljonus eiro, bet nodokļos ik gadu samaksā gandrīz miljonu eiro. Uzņēmuma darbības joma ir spēļu prezentēšana internetā, un tajā strādā vairāk nekā simts darbinieku, kuriem pēc kontu bloķēšanas aizkavējusies alga, tāpat maksājumi tika kavēti arī sadarbības partneriem, stāsta uzņēmuma pārstāvji, piebilstot, ka banka garās sarunās nav iesaistījusies un ar pūlēm izdevies pāriet uz citu banku. «Kompānijas īpašnieki nav Latvijas pilsoņi, un pastāv jautājums, vai uzņēmums varēs turpināt darbu Latvijā, neskatoties uz to, ka studiju izveidē ieguldīti vairāki miljoni eiro,» ar nožēlu saka uzņēmuma pārstāvji.

AS Citadele banka savu lēmumu slēgt kontu pamato ar to, ka uz atsevišķām nozarēm skatās piesardzīgi. «Katrai bankai ir sava risku apetīte, un tā atšķiras banku starpā,» komentē bankas Citadele Ārējās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece. Viņa piebilst, ka banka Citadele azartspēļu biznesu uzskata kā augsta riska darbības veidu un rūpīgi izvērtē sadarbību ar šajā jomā strādājošiem uzņēmumiem. «Katrs lēmums par sadarbību ar klientiem, īpaši tajos gadījumus, kas ir ar paaugstinātu risku, tiek rūpīgi izvērtēts un analizēts,» norāda bankas pārstāve.

Visu rakstu Apsver iespēju pamest Latviju lasiet 11. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds