Arī Latvijā vāc līdzekļus, lai palīdzētu Japānas zemestrīcē cietušajiem

2011. gada 14. marts plkst. 14:13
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lai palīdzētu Japānas zemestrīcē un cunami cietušajiem, labdarības organizācija Charity Factors (Labdarības Faktors) portālā www.labdaribasfaktors.lv aicina ziedot projektam Japānas zemestrīcē cietušajiem, informēja organizācijas vadītāja Ilze Šēfere-Siliņa.

Ziedojumi 100% apmērā tikšot novirzīti Japānas Sarkanā krusta komitejai, lai šīs organizācijas brīvprātīgie varētu veikt savu darbu un palīdzēt cietušajiem – sūtīt brīvprātīgos zemestrīces seku novēršanai, sniegt medicīnisko palīdzību, nodrošināt ar tīru ūdeni, sniegt psiholoģisko atbalstu, patvērumu un veikt atjaunošanas darbus.

«Ikviens ziedojums un gatavība palīdzēt šajā situācijā ir ļoti svarīgi, jo sniedz iespēju ne tikai paust savu līdzjūtību par notikušo, bet arī reāli kaut ar nelielu ziedojumu palīdzēt Japānā cietušajiem,» sacīja Šēfere-Siliņa.

Japānas Sarkanā krusta komitejas pārstāvis Patriks Fillers ziņojis, ka Sarkanā Krusta slimnīcā izmantota katra iespējamā telpa. Pārguruši Sarkanā Krusta mediķi guļot blakus ievainotajiem un joprojām tiekot ievests dučiem ievainoto, kuriem nepieciešama medicīniskā palīdzība. Viņi ierodoties pašu spēkiem, ar helikopteriem vai viņus atvedot līdzcilvēki. Japānas Sarkanais krusts seku likvidēšanai esot nosūtījis 62 Nacionālās katastrofu reaģēšanas vienības - kopumā vairāk nekā 400 cilvēkus, tostarp dakterus, medmāsas un praktiskās palīdzības sniedzējus, kas sniedz pirmo palīdzību, kā arī psiholoģisko atbalstu.

Kā vēstīts, Japānas piekrasti 11.martā satricināja 8,9 balles spēcīga zemestrīce. Pēc postošās zemestrīces un tai sekojošā cunami miljoniem japāņu palikuši bez pārtikas, dzeramā ūdens un elektroenerģijas apgādes, daudzi cilvēki gājuši bojā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām