Arī vietējie vilcienu ražotāji apņēmības pilni startēt jaunajā elektrovilcienu iepirkumā

2015. gada 05. oktobris plkst. 15:23
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Nolikumu par jauno elektrovilcienu iepirkumu izņēmuši jau 16 vagonbūves uzņēmumi, to vidū ir arī pašmāju. Latvijas vilcienu ražotāji gan nav tik pieredzējuši, lai vieni startētu elektrovilcienu iepirkumā, tāpēc ir gatavi sadarboties ar lielākiem nozares spēlētājiem, un konkursa nolikums neliedz piedalīties uzņēmumu apvienībām, tāpēc vietējie arī neslēpj gatavību iesaistīties, pirmdien raksta laikraksts Diena.

Rīgas Vagonbūves rūpnīcas (RVR) valdes priekšsēdētājs Gatis Kamarūts Dienai teic, ka ir iepazinies ar iepirkuma nolikumu un uzņēmums plāno piedalīties konkursā. Protams, ne viens pats, jo tiek prasīta lielāka pieredzes bagāža tieši elektrovilcienu ražošanā. Tiesa gan, G. Kamarūts izvairīgi runā par to, ar kuru uzņēmumu konkrēti RVR varētu kopā startēt, bet sarunas notiekot.

Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas (DLRR) valdes loceklis Aivars Keskula atklāja, ka iepirkuma nolikumu uzņēmums ir izņēmis. «Pagaidām vēl neesam izlēmuši, vai piedalīsimies, vēl tikai vērtējam visas tehniskās prasības. Mūsu portfolio līdz šim tāda produkta nav bijis,» skaidro A. Keskula. DLRR varētu sadarboties ar Skinest Group, kuram šāda pieredze jau ir. «Tā būtu tehnoloģiju pārnese no viena uzņēmuma uz otru. Tādā veidā mēs dotu darbu tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju,» viņš piebilst.

Arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība) uzsver, ka mūsu ražotāji varētu būt gatavi izpildīt atsevišķus darbus: «Neesmu pārliecināts, ka tie vieni paši būtu spējīgi uzbūvēt vilcienus no sākumā līdz beigām, jo nav vajadzīgās pieredzes. Otrkārt, nav arī prototipa tādam vilcienam, ko mēs uzskatītu par modernu un mūsdienīgu. Mūsu uzņēmējiem ir iespējas ar kādu no lielajiem ražotājiem pieteikties konkursā. Ja darbi tiktu veikti Latvijā, tas, protams, būtu ļoti apsveicami – tas dotu darbu ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet zināmā mērā atjaunotu vilcienbūves tradīcijas Latvijā.»

Ministrs arī uzskata, ka konkursa nolikums ir sagatavots pietiekami plašs, lai varētu pieteikties ļoti dažāds pretendentu loks.

Plašāk lasiet rakstā Uz sliedēm – ražots Latvijā pirmdienas, 5.oktobra laikrakstā Diena (5.lpp)!
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām