Atklāj Integrālās izglītības institūta pagaidu mājvietu

2017. gada 19. decembris plkst. 22:51
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Arhitekta un uzņēmēja Ulda Pīlēna kopīgi ar domubiedriem veidotais Integrālās izglītības institūts atradīsies Ķīpsalā

Ideja par Integrālās izglītības institūta (I3) izveidi uzņēmējam Uldim Pīlēnam radusies pirms nepilna gada, plašāk iepazīstoties ar viena no pasaules izcilākajiem vadībpratības teorētiķiem un praktiķiem, ekonomista Otto Šarmera grāmatu «U teorija». Institūtu attīstīt aktīvi palīdz arī U. Pīlēna dzīvesbiedre Ilze Pīlēna, kā arī labs draugs un domubiedrs teologs Juris Rubenis ar dzīvesbiedri Ingu Rubeni. Institūts jau kopš šā gada vasaras ir rīkojis testa seminārus, taču tagad oficiāli atklāta arī I3 pagaidu mājvieta Ķīpsalā, Tīklu ielā 5. Šajā ēkā gan institūts atradīsies tikai uz laiku, jo jau 2019. gada vasarā to plānots pārcelt uz U. Pīlēna speciāli šai iecerei projektēto ēku, kas arī atradīsies Ķīpsalā un būs veidota stikla olas formātā, simbolizējot dzīvību, pārveidi un emocionālo inteliģenci. «Pats olas jēdziens atnāca kaut kur no kosmosa, bet pēc tam radās arī skaidrojums, kāpēc ēkai būs tieši tāda forma. Ir tā, ja olu sasit no ārpuses, tā iet bojā, bet, ja no iekšpuses- rodas jauna dzīvība. Šis skaidrojums labi ilustrē arī mūsu institūta darbības formulu, kas ir virzīta uz cilvēka iekšējās izaugsmes veicināšanu,» stāsta U. Pīlēns, viņš skaidro, ka viss ēkas, kas kopā ar tai pievienoto hoteli aizņems aptuveni 1000 m2, koncepts ir zaļš- gan pati ēka būs apzaļumota un izmantos saules paneļus, gan arī visa teritorija būs zaļa. Ēkas jumts būs atverams, lai vēl vairāk dotu iespēju saskarsmei ar apkārtējo vidi un visumu. Ēkā būs arī speciālas telpas meditācijai un jogas nodarbībām «Esmu novērojis, ka šobrīd modernos birojos tiek ierīkotas meditācijas un bērnu spēlēšanās telpas. Tās palīdz cīnīties pret izdegšanu un dzīvot un strādāt ilgtspējīgi,» paskaidro U. Pīlēns.

«No nelielā mūsu projekta Elijas nams nu ir tapis Integrālās izglītības institūts. Šajā institūtā mēs palīdzēsim cilvēkiem iet dziļumos un varēsim aptvert daudz lielāku cilvēku loku nekā to varējām mūsu Elijas nama nodarbībās. Mēs šeit mācīsim cilvēkim to, ko paši esam sapratuši. Ir ļoti liela nepieciešamība, lai cilvēki mācītos sevi iepazīt un saprast un lai ietu sevis apzināšanas un pasaules skaistuma ieraudzīšanas ceļu,» sacīja Inga Rubene.

«Gribu pieteikt vēl vienu nozīmīgu tēmu Integrālās izglītības institūtā - mākslu un kultūru. Plānojam institūtā regulāri rīkot laikmetīgās mākslas izstādes, koncertus un literatūras vakarus. Jau šobrīd mūsu pagaidu institūta mītnē var apskatīt Ilmāra Blumberga mākslas kolekciju Kalpotājs, kas būs pastāvīgā institūta ekspozīcija,» piebilda Ilze Pīlēna.

«Vienā dzīves daļā cilvēki mēdz graut, norobežoties un atstumt sev nesaprotamas lietas, saplēst tās un izsvaidīt. Taču citā brīdī pienāk pagrieziens un briedums. Tas ir integrāls process, kad cilvēks sāk agrāk nosviestās lietas pacelt un tas, kas ticis saplēsts, pēkšņi izrādās ļoti vērtīgs. Integrālā jeb iekļaujošā ideja 21. gadsimtā ir ļoti svarīga, lai palīdzētu mest tiltus starp dažādām dzīves sfērām un jomām, lai mēs tādējādi kļūtu par vienotāku sabiedrību, kurā ļoti atšķirīgi cilvēki var atrast skaistu sadarbības veidu,» tā teologs Juris Rubenis.

Integrālās izglītības institūts saviem apmeklētājiem piedāvā dažāda garuma un formas seminārus, retrītus un konferences, piesaistot gan vietējos, gan ārzemju pasniedzējus. 2019. gada rudenī seminārus šajā institūtā piekritis vadīt arī jau minētais Otto Šarmers. Taču jau nākamajā gadā ar saviem semināriem institūtā uzstāsies gan domātājs Ričards Rors, gan teoloģe un zen meistare Anna Gamma. Integrālā izglītības institūta redzējums sakņojas pārliecībā par cilvēku kā garīgi, psihiski, ķermeniski un sociāli vienotu būtni. Savās apmācības programmās institūts aicinās cilvēkus pārvērtēt iebrauktos ceļus un izkāpt no ierastajām klišejām, būt drosmīgiem, lai īstenotu patiesas pārmaiņas – pirmām kārtām pašam sevī, ieguldot tajā gan laiku, gan pamatīgu darbu. Institūta izveidotāji uzskata, ka integrālas pasaules uztveres apgūšanai nav alternatīvu, tā ir svarīgs pamats Latvijas sabiedrības un valsts attīstībai un vēlas sniegt ieguldījumu Latvijas valsts attīstībā, tās konkurētspējīgā, drošā pastāvēšanā nākotnē, kā arī brīvu, gudru un vērīgu cilvēku veidošanā.

Dalies ar šo rakstu