Atklāta pirmā jaunā koncepta Latvijas aptieka 

Jaunā aptiekas koncepta ieviešanā zāļu ražotājam Olainfarm piederošā SIA Latvijas aptieka tuvāko gadu laikā plāno novirzīt vidēji ap 1% no Latvijas aptieka tīkla gada apgrozījuma. Šogad atbilstoši jaunajam konceptam tiks pārveidotas vēl piecas no Latvijas aptiekas tīkla aptiekām, šodien pirmās jaunā koncepta aptiekas atklāšanā sacīja uzņēmuma valdes loceklis Ilmārs Pajuste.

NOZARE.LV, 2013. gada 17. oktobris plkst. 15:07

Patlaban 1% no apgrozījuma varētu būt aptuveni 100 000 latu, bet, mainoties apgrozījumam, mainīsies arī šis skaitlis. Pirmās jaunā koncepta aptiekas Lielirbes ielā 17a izveidē ieguldīti aptuveni 40 000 latu, jo šī aptieka uzbūvēta pilnībā no jauna.

Olainfarm valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins uzsvēra, ka jaunā koncepta aptiekas atklāšana ir pirmais solis 50 aptieku lielā Latvijas aptieka tīkla pārveidē par ērtiem farmācijas centriem, kur iegūt individualizētu padomu no augsti kvalificētiem farmaceitiem.

Jaunais Latvijas aptiekas koncepts paredz jaunus klientu apkalpošanas, tehniskos un dizainiskos risinājumus, šajās aptiekās galvenais uzsvars ir likts uz individuālākas farmaceitiskās aprūpes nodrošināšanu, kā arī izveidots dermokosmētikas centrs, īpaši stendi ar Latvijā ražotiem produktiem un pievērsta uzmanība apmeklētāju ar bērniem ērtībai.

Pajuste norādīja, ka aptieku tīkla pārveide paredzēs ievērojamus tirdzniecības zāļu un iekštelpu pārbūves darbus lielākajās aptiekās, bet mazākās aptiekās tiks ieviesti atsevišķi jaunā koncepta elementi. Līdz nākamā gada beigām jauno konceptu pilnīgi vai daļēji plānots ieviest vismaz pusē tīkla aptieku.

Latvijas aptieku konceptu izveidojusi arhitektūras un dizaina kompānija SIA Artemi arhitektes Ivetas Zalmanes un dizainera Mārtiņa Valtera vadībā.

Olainfarm farmācijas mazumtirdzniecībā sāka darboties 2011.gada nogalē, nopērkot aptieku tīklu Ilmas aptieka. Pēc tam iegādātas vēl vairākas aptiekas. Līdz šim aptieku tīkla izveidē kopumā investēti 12 miljoni eiro (8 433 648 miljoni lati). Mēneša laikā Latvijas aptieku tīkls apgroza vidēji no 500 000 līdz 700 000 latu.

Olainfarm koncerna apgrozījums pirmajā pusgadā bija 24,3 miljoni latu, kas ir par 7% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Savukārt Olainfarm peļņa pēc nodokļu nomaksas šajā laikā bija 3,63 miljoni latu. Īpaši sekmīgs un līdz ar to arī ienesīgākais uzņēmuma vēsturē ir bijis 2013.gada otrais ceturksnis, kurā koncerna peļņa sasniedza 1,68 miljonus latu, kas ir par gandrīz 30% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Pērn Olainfarm koncerns sasniedza jaunu peļņas rekordu, nopelnot 9,75 miljonus latu. Tas ir par 41% vairāk nekā 2011.gadā, kad Olainfarm peļņa bija 6,91 miljons latu. Koncerna apgrozījums pērn bija 52,91 miljons latu.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 10. septembris plkst. 13:11

Jauna komercķīla vakar reģistrēta AS Olainfarm, liecina Lursoft dati....

2013. gada 02. septembris plkst. 10:02

A/s OlainFarm šā gada pirmajā pusgadā apgrozīja 24,3 milj. Ls (34,6 milj....

2013. gada 15. augusts plkst. 17:59

Farmācijas uzņēmuma AS OlainFarm produktu realizācija jūlijā ir sasniegusi 3,86 miljonus latu,...

2013. gada 09. augusts plkst. 8:05

Lai arī ar ļoti zemu likviditāti un lielas daļas uzņēmumu vērtspapīru tūlītēja...

2013. gada 22. jūlijs plkst. 16:44

Latvijas piensaimnieku kooperatīva SIA Latvijas Piens, kas pieder Latvijas zemnieku kooperatīviem Trikāta...

Nepalaid garām

«Dažreiz vajadzīga cita perspektīva, kā uz lietām paskatīties,» par savu nesen gūto pieredzi...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...