Atlaišanas pabalsti izmaksāti visiem Liepājas metalurga bijušajiem darbiniekiem; pārējās izmaksas kavējas 

Šodien, 31. janvārī, atlaišanas pabalstu izmaksa ir pabeigta visiem maksātnespējīgās a/s Liepājas metalurgs darbiniekiem, kuriem atlaišanas pabalsts pienākas saskaņā ar likumdošanu, informēja Tieslietu ministrijas pārstāvji.

Gunta Kursiša, 31.01.2014

Kopumā no darbinieku prasījumu garantiju fonda tiks izmaksāti vairāk nekā 534 tūkst. eiro 1540 darbinieku prasījumiem par atlaišanas pabalstu.

Šis ir Maksātnespējas administrācijas vēsturē lielākais darbinieku skaits vienā uzņēmumā, kādam līdz šim esam izmaksājuši atlaišanas pabalstus, pauda Maksātnespējas administrācijas direktors Ervīns Ābele.

Darbs pie darbinieku prasījumu apmierināšanas Liepājas metalurgs maksātnespējas procesā vēl turpinās. Patlaban tiek veikti aprēķini, lai varētu izmaksāt arī darbinieku prasījumus par darba samaksu un cita veida apmaksātu prombūtni, par atlīdzību par ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, par kaitējuma atlīdzību par nesamaksāto laikposmu un četriem gadiem uz priekšu. Šie darbi turpinās vēl aizvien, jo to veikšanai ir nepieciešami papildu dokumenti un informācija, pauda E. Ābele.

Kā iepriekš ziņots, 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja Liepājas metalurga maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja administratora H. Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo Liepājas metalurga aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, Liepājas metalurgs jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja Liepājas metalurga vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai UniCredit - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Jaunākais izdevums