Uzņēmumi izrādījuši interesi par KVV Liepājas metalurgs teritoriju

2018. gada 16. janvāris plkst. 9:58
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai gan maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs administrators paziņojis, ka uzņēmumam piederošo mantu pārdos izsolēs pa daļām, joprojām nav skaidrības, kas notiks ar potenciālā investora priekšlikumu

Iespējams, ka pavisam drīz noslēgsies vēl viens posms maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs pastāvēšanas vēsturē. Pagājis nedaudz mazāk nekā gads, kopš pirmie potenciālie pircēji iesniedza savus piedāvājumus uzņēmuma iegādei. Tomēr līdz pat šim brīdim vienošanās starp valsti un potenciālo pircēju Igoru Šamisu, kura piedāvājums tika atzīts par reālāko, nav panākta. Līdz ar to maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs maksātnespējas administrators Guntars Koris paziņojis, ka neviens no pretendentiem uz maksātnespējīgā uzņēmuma iegādi nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu pretendenta spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību. Tāpēc ir pieņemts lēmums uzņēmumu izpārdot pa daļām. Tuvākajā laikā tiks izstrādāts mantas pārdošanas plāns, un iespējams, ka jau februārī varētu notikt pirmās izsoles.

Jāatgādina, ka Liepājas tiesa AS KVV Liepājas metalurgs par maksātnespējīgu atzina 2016. gada 16. septembrī. Uzņēmuma apgrozījums 2016. gadā bija 14,16 milj. eiro, bet zaudējumi – 26,14 milj. eiro. Savukārt vairāki nozares uzņēmēji situāciju ar AS KVV Liepājas metalurgs DB komentēt nevēlējās, jo nezinot lietas apstākļus. Tāpat tika atgādināts, ka AS KVV Liepājas metalurgs tālākā pastāvēšanā neesot bijis ieinteresēto. Turklāt vairāki uzņēmēji izteica šaubas par valsts politiķu pareizu rīcību, mēģinot pārdot AS KVV Liepājas metalurgs šādā procesā. Neoficiāli izskanēja arī viedoklis par to, ka tieši AS KVV Liepājas metalurgs investoru meklējumos varēja aktīvāk meklēt un uzrunāt tos ārvalstu uzņēmējus, kas varētu «pacelt» Metalurgu. DB jau vairākkārt ir rakstījis par to, ka AS KVV Liepājas metalurgs process noslēgsies ne ar ko, un šobrīd šīs prognozes, šķiet, piepildās.

Savukārt maksātnespējas administratora G. Kora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis DB atzīmēja, ka pārdot uzņēmumu pa daļām ir visas iespējas, jo teritorijā ir izeja uz dzelzceļu, pieslēgums elektrībai, gāzei, kā arī tajā atrodas angārs. Līdz ar to jebkurš ražojošs uzņēmums ar savām iekārtām varētu sākt darbību. Tāpat viņš min, ka vairāki Liepājas metālapstrādes uzņēmumi ir izrādījuši interesi par teritoriju, lai varētu paplašināt savu darbību.

LASI ARĪ:

DB karikatūra

Rantiņš: Metalurģijas nozare Latvijā pārstāj eksistēt

KVV Liepājas metalurgs potenciālais investors: mūsu piedāvājums joprojām ir spēkā

Administratora pārstāvis: KVV Liepājas metalurgu pārdos izsolēs

Visu rakstu Nebeidzamais Metalurga stāsts lasiet otrdienas, 16. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu