Potenciālais Liepājas metalurga investors darbaspēku varētu arī ievest 

Potenciālais maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» investors cer, ka, atsākoties ražošanai, uzņēmumā atgriezīsies arī daļa darbinieku, kuriem tikšot garantēts piecu gadu līgums. Ja trūks darbinieku, viņš iecerējis vest tos no citām valstīm, piemēram, astoņi cilvēki esot gatavi atbraukt no Itālijas, varētu vēl būt darbaspēks no Baltkrievijas un arī Krievijas - to Izraēlā dzīvojošais Krievijas izcelsmes uzņēmējs Igors Šamiss svētdien atklāja intervijā raidījumam «LNT Ziņu TOP 10».

Dienas Bizness, 18.12.2017

Igors Šamiss

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Par «Liepājas metalurga» vadītāju Šamiss vēlas redzēt pašreizējo galveno inženieri Egilu Kupši.

Potenciālais investors gatavs jau tuvākajā laikā atsākt uzņēmumā ražošanu un sasniegt vēsturiski lielākos tā ražošanas apjomus. «Šajos divos, trīs mēnešos mēs izdarītu visu nepieciešamo, lai iedarbinātu tēraudkausēšanas krāsni,» apgalvo Šamiss. Viņa partneri darījumā ir Šveices tērauda tirgotājs «Trasteel Trading Holding», tā apgrozījums ik gadu mērāms simtos miljonos eiro. Šamisa Luksemburgā reģistrētais uzņēmums «Kalior Invest SA» kopā ar «Trasteel Trading Holding» metalurga mantas pārņemšanai Latvijā izveidojis uzņēmumu «K-1 Liepaja Metallurgical Plant» ar 7,5 miljonu eiro pamatkapitālu.

Šamiss cer, ka «Liepājas metalurgs» ražošanu varētu sākt pakāpeniski no nākamā gada februāra. Vispirms sākt armatūras ražošanu velmētavā uz vienas, tad otras iekārtas, un tad iedarbināt tēraudkausēšanas krāsni, kas ir svarīgākais aktīvs, kurā ieguldītos 65 miljonus eiro vēlas atgūt «Liepājas metalurga» maksātnespējas procesa lielākais kreditors - valsts.

Tomēr pagaidām uzņēmēja izteiktie darījuma nosacījumi ievērojami atšķiras no tiem, ko vēlas «Liepājas metalurga» kreditori, tāpēc uzņēmuma mantas pārdošanas darījums jau vairākus mēnešus ir ieildzis. «Mums ir domstarpības. Es no pirmās dienas, no maija, kad mēs sniedzām saistošo piedāvājumu, bijām gatavi dot 70 miljonus eiro, kurus varējām atmaksāt desmit gadu laikā, bet pretī prasījām divus gadus kredīta brīvdienas, lai pa to laiku veiktu investīcijas ražošanas atjaunošanai,» atklāj uzņēmējs. Sarunu gaitā panāktais šobrīd paredz atmaksāt kreditoriem 42 miljonus eiro piecu gadu laikā. Tomēr, lai noslēgtu darījumu, vēl jāatrisina strīds - prasība investoram veikt pirmo iemaksu, lai tādējādi iegūtu tiesības darboties rūpnīcā. Uzņēmējs tā vietā vēlas vispirms atjaunot ražošanu un tad sākt atmaksāt aizdevumu.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Vienlaikus uzņēmējs ir izstrādājis interesantu shēmu naudas apgrozībai «Liepājas metalurga» darbības atjaunošanai, kurā tiešā veidā netiek iesaistīta investora paša līdzekļi. «Mēs spējām ar kompāniju «Trasteel Trading Holding» piedāvāt tādu finanšu shēmu, kas garantētu, tajā skaitā, darbībai nepieciešamo kapitālu. Bankā vienkārši paņemt apgrozāmos līdzekļus šim uzņēmumam nav iespējams,» stāsta investors. Saskaņā ar pašreizējām produkcijas cenu tendencēm, ja izdosies sasniegt plānotos ražošanas apjomus, tad gada ieņēmumi «Liepājas metalurgā» varot sasniegt pat 900 miljonus eiro. Tik daudz produkcijas uzņēmums neesot ražojis nekad, jo iepriekš paredzēja strādāt ar pašu saražotām sagatavēm. Tas iepirka metāllūžņus, no tiem izveidoja sagataves, no kurām tālāk ražoja armatūru. Bet Šamiss plāno pārdot ne vien armatūru, bet arī pašas sagataves.

Kopumā visam vajadzētu izdoties, uzskata uzņēmējs. «Plānam nevar neticēt, jo tas, ko es saku, ir loģiski. Ja mēs gribam atjaunot ražošanu, nodrošināt darba vietas un nodrošināt, ka uzņēmums atkal ieņem pienācīgu vietu ekonomikā, mēs esam pareizā komanda, jo aiz mums stāv liels pārdevējs,» saka investors.

Šamisa vienīgās bažas ir saistītas ar to, ka varētu nedarboties kāda svarīga iekārta. Noteiktajā termiņā visas iekārtas nepaspēja pārbaudīt, jo tam vajadzīgi vairāki mēneši. Uzņēmējs arī noraida izskanējušo informāciju, ka viņš būtu atteicies no iekārtu testēšanas.

Šamiss pirms trim gadiem bija viens no diviem pretendentiem «Liepājas metalurga» iegādes darījumā. Viņa piedāvātā cena - 120 miljoni eiro - bija par 13 miljoniem lielāka nekā solīja uzvarējusī un vēlāk fiasko piedzīvojusī Ukrainas «KVV Group», kuras piedāvātie samaksas modeļi toreiz bija pievilcīgāki. Šamiss nolēmis atkārtoti mēģināt profesionālo ambīciju dēļ. «Rakstura iezīme. Uzstājība. Mērķtiecība. Nopietni. Vēl ir profesionālās ambīcijas, jo es noteikti zinu, ka metalurģijas uzņēmums Liepājā var ieņemt vietu metalurģijas pasaulē.»

Šonedēļ varētu būt lielāka skaidrība, vai darījums ar Šamisu notiks, jo situāciju izvērtēs valdība. «KVV Liepājas metalurgs» tika pasludināts par maksātnespējīgu 2016. gadā.

LASI ARĪ:

Potenciālais investors par Liepājas metalurgu piedāvā 42 miljonus eiro

Ašeradens pieļauj «KVV Liepājas metalurga» izpārdošanu pa daļām

KVV Liepājas metalurga elektrotēraudkausēšanas krāsns testus varētu veikt pēc svētkiem

Tevi varētu interesēt

Maksātnespējīgajai AS «KVV Liepājas metalurgs» atrasts investors, kurš par metalurga iegādi solījis...

Neveiksmīgas maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» investora piesaistes gadījumā uzņēmumu...

Maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» potenciālais pircējs rūpnīcas elektrotēraudkausēšanas...

Maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs potenciālajam pircējam krāsns testēšana varētu...

Iespējamie maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» mantas pircēji - AS «K-1 Liepaja...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Jana Štūlberga savu biovistu biznesu izplānoja Norvēģijā un dzimtajā Alsungā atgriezās jau...

Vīna darītavas Ledus vīni īpašnieks Lauris Salenieks kaļ plānu B, jo ziemas...

«Amber Beverage Group» uzņēmumu grupa ir vienojusies ar igauņu uzņēmuma «Remedia» akcionāriem par...

Rigvir holdinga uzņēmums SIA Latima no bankas Citadele saņēmis 994 000 eiro...

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde, izvērtējot Sabiedrības ar ierobežotu atbildību «Swedan...

Dzērienu ražotāja SIA «Cido grupa» apgrozījums šogad pirmajos trīs ceturkšņos ir pieaudzis...

Šajā piektdienā portāls db.lv ciemojas skaņu iekārtu ražošanas uzņēmumā AS VEF Radiotehnika...

2017.gadu a/s Aldaris noslēdzis ar trīs jauniem eksporta sadarbības līgumiem – produkcija...

Izmaiņas SIA «Silvanols» valdē, tostarp no valdes priekšsēdētāja amata atbrīvojot Elīnu Maliginu,...

Valsts policija (VP) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) izmeklēšanas rezultātā Jaunkalsnavā...