Atsāk kursēt vilciens uz Valgu

2008. gada 25. aprīlis plkst. 14:33
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Šā gada 25. aprīlī pēc septiņu gadu pārtraukuma, pagarinot dzelzceļa maršrutu Rīga – Lugaži, tiek atjaunoti dzelzceļa pasažieru pārvadājumi uz Igaunijas pilsētu Valgu. Vilciens uz Valgu kursēs trīs reizes dienā, Db.lv informēja a/s Pasažieru vilciens pārstāvis Egons Ālers.

Maršrutā kursēs 3-5 vagonu dīzeļvilcieni, kas ceļu no Rīgas līdz Valgai mēros 3 stundās. Biļete vienā virzienā maksās 2.29 latus. Braucot no Valgas, pasažieri biļeti līdz jebkurai pieturvietai maršrutā Valga – Rīga varēs iegādāties arī Igaunijas kronās pie vilciena konduktora-kontroliera. Biļetes cena Valga – Rīga būs 54 EEK.

„Pēc septiņu gadu pārtraukuma Latvijas iedzīvotājiem atkal ir iespēja ar vilcienu nokļūt Igaunijā. Perspektīvā šis maršruts nodrošinās vilcienu pasažieru pārvadājumus līdz Tartu un tālāk līdz Tallinai,” bilst a/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Reinholds Pelše.

Šobrīd AS Eesti Raudtee veic sliežu ceļu remontu posmā Tartu – Valga, lai varētu palielināt vilciena kustības ātrumu. Remontu plānots pabeigt šā gada rudenī.

„Šī dzelzceļa maršruta atklāšana ir Latvijas dzelzceļa ieguldījums Rail Baltic projekta realizācijā. Mēs turpināsim investēt līdzekļus dzelzceļa infrastruktūras atjaunošanā, lai varētu palielināt vilcienu kustības ātrumu,” pauž VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Lai atsāktu pasažieru pārvadājumus starp Latviju un Igauniju, 2008. gada 17. aprīlī Tallinā a/s Pasažieru vilciens un Igaunijas dzelzceļš (AS Eesti Raudtee) noslēdza līgumu par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu. Turklāt, lai vilcieni varētu iebraukt Igaunijas teritorijā, Pasažieru vilcienam bija jāsaņem Igaunijas satiksmes drošības licence, jāsaskaņo manevru darbi, jāizstrādā mašīnistu instrukcija, jāveic civiltiesiskās atbildības apdrošināšana atbilstoši Igaunijas normatīvo aktu prasībām un citi sagatavošanās darbi.

Atgādinājums pasažieriem! Atrodoties ārvalstīs, jābūt derīgam ceļošanas dokumentam – pasei.

Informācija par jauno vilcienu pieejama dzelzceļa stacijās, zvanot pa a/s Pasažieru vilciens uzziņu tālruni, kā arī Pasažieru vilciena mājas lapā www.pv.lv.

A/s Pasažieru vilciens izveidota 2001. gadā, no VAS Latvijas dzelzceļš nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus. Uzņēmuma galvenais darbības virziens ir iekšzemes dzelzceļa pasažieru pārvadājumi. Šobrīd uzņēmums veic pārvadājumus vienpadsmit maršrutos, no tiem četri ir elektrovilcienu un septiņi dīzeļvilcienu maršruti.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām