Augļkopji prognozē 14 miljonu eiro zaudējumus, ko prasīs kompensēt valdībai

2017. gada 16. augusts plkst. 8:12
Dalies ar šo rakstu

«Šī gada augļu un ogu raža, atkarībā no auga kultūras, piedzīvo 50% un pat 100% samazinājumu. Savukārt dārzeņiem, salīdzinot ar aizvadīto gadu, ražas apjomi varētu būt mazāki par 20–30%,» situāciju komentē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils.

Dārzeņu raža šogad gaidāma diezgan laba, izņēmums ir dažas siltumu mīlošas kultūras – ķirbji un kabači. Šogad atsevišķām dārzeņu kultūrām situācija ir ļoti atšķirīga, norāda kooperatīvās sabiedrības Mūsmāju dārzeņi vadītāja Edīte Strazdiņa. «Viss šogad aug lēnāk – vidēji par divām līdz trīs nedēļām. Dārzeņu nogatavošanās posms ir vēlāks, to aprite arī ir vēlāka,» vērtē kooperatīva vadītāja. Kāpostiem līdz šim valdošie laikapstākļi ir pateicīgi, jo tiem nepatīk liels karstums, tie aug griezdamies, līdz ar to raža varētu būt ļoti laba. Arī kartupeļiem un burkāniem ražas solās būt labas, taču jārēķinās, ka raža nogatavojas vēlāk. Savukārt siltumu mīlošiem augiem – gurķiem, tomātiem, kabačiem un ķirbjiem – tiek prognozētas vājas ražas, jo to augšana un attīstība notika daudz lēnāk.

Mūsmāju dārzeņu vadītāja prognozē, ka visu iepriekšminēto apstākļu dēļ cenas dārzeņiem un kartupeļiem varētu būt augstākas nekā citus gadus.

Tikmēr augļkopji jau norāda – šogad aukstā pavasara dēļ ogu un augļu ražas ir mazākas nekā citus gadus, turklāt cenas ir stipri vien augstākas. Nozares aplēses liecina – šogad tās zaudējumi varētu būt ap 14 miljoniem eiro, ko ražotāji prasīs kompensēt valdībai.

Visu rakstu Ogu maz, kāpostu gana lasiet trešdienas, 16.augusta laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām