Augstskolas piesaista arī ar atlaidēm

Autors: Kristīne Stepiņa
2017. gada 17. jūlijs plkst. 11:19

Vairākas Latvijas augstskolas copē jauniešus ar dažādām akcijām; lielākās mācību iestādes pieturas pie regulārām atlaidēm atsevišķām studentu kategorijām

Augstskolās ir noslēgusies uzņemšanas 1. kārta uz budžeta vietām pamatstudijās. Visvairāk pieteikumu saņēmusi Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Šīs augstskolas neizceļas ar īpašu atlaižu politiku, tā tiek veidota pārdomāti, ar mērķi stimulēt sekmīgākos, talantīgākos un aktīvākos studentus. Netiek aizmirsti sportisti, bāreņi un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Taču dažas augstskolas, īpaši reģionālās, kurās budžeta vietu nav tik daudz, studentu piesaistē izmanto uzņēmējdarbībā tradicionālās mārketinga metodes – dažādas akcijas un atlaides. Tās pamatā tiek organizētas, reaģējot uz darba tirgus vajadzībām, fokusējoties uz pieprasītākajām profesijām un uz attiecīgā reģiona attīstību kopumā.

Ventspils Augstskolas (VA) Senāts ir pieņēmis lēmumu par saviem līdzekļiem rast iespēju ikvienam, kurš vēlas studēt Datorzinātņu vai Elektronikas studiju programmās, to darīt bez maksas. Šāds lēmums ir pieņemts, jo Ventspilī ir liels pieprasījums pēc labiem datorzinātņu un elektronikas speciālistiem.

Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš stāsta, ka augstskolas atlaižu politikas mērķis ir piesaistīt vairāk studentu no reģiona un no profesionālajām vidusskolām, kā arī piedāvāt papildu bonusus tiem motivētajiem studentiem, kuri vēlas ne tikai studēt, bet izrāda iniciatīvu un ir darboties griboši arī ārpusstudiju aktivitātēs.

Piesakoties studijām Biznesa augstskolā Turība, ikvienam reflektantam ir iespējams pretendēt uz dažādām studiju maksas atlaidēm. Kopumā augstskola piedāvā septiņpadsmit dažādus veidus, kā studentiem ietaupīt finanses.

Lielās Latvijas augstskolas nepiedāvā īpašas akcijas, taču piemēro studiju maksas atlaides atsevišķām studentu grupām.

Plašāk lasiet pirmdienas, 17. jūlija, laikrakstā Dienas Bizness!