Augulis: Pasažieru vilcienam šogad jānoslēdz jauno elektrovilcienu iepirkuma procedūra

2018. gada 01. marts plkst. 16:12
Autors: Dienas Bizness
Dalies ar šo rakstu

A/S «Pasažieru vilciens» (PV) šogad jānoslēdz jauno elektrovilcienu iepirkuma procedūra, trešdien, 1. martā, tiekoties ar PV padomes priekšsēdētāju Sandi Šteinu un valdes priekšsēdētāju Rodžeru Jāni Griguli uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Tikšanās laikā ministrs uzsvēra, ka šogad uzņēmuma lielākais izaicinājums ir elektrovilcienu iepirkums, vilcienu ekspresreisu turpmāka attīstīšana un aktīva iesaistīšanās jaunu staciju, pieturas punktu un park&ride sistēmu plānošanā.

Vienlaikus, ņemot vērā vērienīgo infrastruktūras attīstības un investīciju projekta Rail Baltica un dzelzceļa elektrifikācijas virzību, ministrs uzdeva PV strādāt kopā ar VAS «Eiropas dzelzceļa līnijas» un VAS «Latvijas dzelzceļš», piedaloties projektu īstenošanas plānošanā, lai nodrošinātu visu iesaistīto pušu saskaņotu rīcību projektu realizēšanā.

Grigulis informēja, ka PV pērn pārvadāja 17,333 milj. pasažieru, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2016. gadā. Dīzeļvilcienu zonā pasažieru skaita pieaugums sasniedza 4,5%. Provizoriskie šā gada pirmo divu mēnešu dati liecina, ka arī 2018. gadā var sagaidīt pozitīvu pasažieru skaita dinamiku.

Šogad uzņēmums plāno noslēgt jauno elektrovilcienu iepirkuma procedūru un parakstīt līgumu par 32 elektrovilcienu sastāvu piegādi. Tad secīgi 2018. gadā plānots uzsākt darbus jauna depo plānošanā un izbūvē. Uzņēmums plāno aktīvu sadarbību ar VAS «Latvijas dzelzceļš», lai elektrovilcienu zonā varētu izbūvēt jaunas platformas un sakārtot pasažieru infrastruktūru, kad sāks kursēt jaunie elektrovilcieni. Tāpat PV turpinās darbu pie klientu servisa uzlabošanas, mobilo ierīču aplikācijas pilnveidošanas un perspektīvu pārvadājumu virzienu izvērtēšanas.

2017. gadā PV reisā norīkoja 84 252 vilcienus. Tehnisku, cilvēcisku vai ārkārtas apstākļu dēļ pilnībā vai daļēji tika atcelts 141 reiss, kas ir 0,16% no reisu kopējā skaita. Vilcienu veikto reisu precizitāte ir sasniegusi 99,18%.

Dalies ar šo rakstu