Bafets sūdzas par nepievilcīgajām cenām

2018. gada 27. februāris plkst. 13:29
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumu cenas pārāk dārgas, lai dotos to pirkšanas medībās, teic pasaulslavens investors

Ir dažas lietas, kas investīciju pasaulē nemainās. Viena no tām – ziemas izskaņā finanšu tirgus dalībnieku obligātās lasāmvielas sarakstā parādās pasaules slavenākā investora Vorena Bafeta ikgadējais vēstījums viņa stūrētā holdinga uzņēmuma Berkshire Hathaway akcionāriem. No tā tirgus dalībnieki mēģina saprast, ko par aktuālajām tendencēm domā viens no pasaulē pašiem veiksmīgākajiem investoriem. Tāpat ar lielu interesi Bafeta fanu pulciņš gaida viņa pārdomas par citiem jautājumiem. Zināmā mērā šo lasāmvielu atvieglo tas, ka leģendārajam investoram ir tendence izteikties asprātīgā manierē.

Kopumā šoreiz Bafeta vēstījums bija krietni īsāks nekā ierasts – vien uz 15 lapām, bet vēl pagājušogad tas bija uz 26 lapām. Tāpat daži izsaka viedokli, ka tas šoreiz bijis arī viens no pašiem neizteiksmīgākajiem vēsturē.

Bafets šajā savā vēstulē šoreiz daudz žēlojās par to, ka pašlaik ir gūti atrast kādu pievilcīgu mērķi korporatīvās pārņemšanas darījumam. Tas liecina par to, ka arī Bafeta kungs acīmredzot pašreizējos akciju novērtējumus uzskata par ļoti augstiem. Tajā pašā laikā Berkshire ar šādu mērķi turpinot meklēt kādu «ziloņa lieluma» uzņēmumu.

Plašāk lasiet rakstā Bafets sūdzas par nepievilcīgajām cenām otrdienas, 27. novembra, laikralstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds