BALTA šogad nopelnījusi par pusmiljonu eiro vairāk

2017. gada 30. novembris plkst. 10:59
Autors: Rūta Lapiņa
Dalies ar šo rakstu

Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos nedzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrība BALTA (PZU grupa) strādājusi ar neto peļņu 3,79 miljonu eiro apmērā, kas ir par 0,56 miljoniem eiro vairāk nekā pērn, informē BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja Juta Šteinerte.

Gada pirmajos deviņos mēnešos BALTA apdrošināšanas prēmijās parakstījusi 64,5 (pēc OCTA atskaitījumiem) miljonus eiro, nodrošinot uzņēmumam 15,7% (pēc OCTA atskaitījumiem) izaugsmi un vienlaikus nedaudz apsteidzot kopējo Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsmi, kas attiecīgajā periodā sasniegusi 15,0% (pirms OCTA atskaitījumiem). Savukārt pārskata periodā piekritušās atlīdzību prasības neto sastāda 35,7 miljonus eiro, kas ir par 13,5% vairāk nekā pērn (piekritušās atlīdzību prasības – perioda atlīdzību izdevumi).

«BALTA ir uzrādījusi ļoti spēcīgu sniegumu, turklāt esam spējuši nodrošināt lielāku izaugsmi nekā nedzīvības apdrošināšanas tirgus kopumā. Pateicoties veiksmīgajai darbībai un pozitīvajiem rezultātiem, esam saglabājuši nedzīvības apdrošināšanas tirgus līdera pozīcijas,» uzņēmuma rezultātus komentē Īans Kenedijs (Iain Kennedy), BALTA valdes priekšsēdētājs.

Kompānijā atzīmē, ka Latvijā apdrošināšanas tirgus izaugsmi šogad vistiešāk ietekmējis transporta apdoršināšanas pakalpojuma apjoma un cenu pieaugums, celtniecības nozares augšupeja, veicinot pieprasījumu pēc ar būvniecības nozari saistīto risku apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī pieaugošā sabiedrības interese pasargāt sevi no neparedzētām situācijām.

Apdrošināšanas nozares parakstīto prēmiju apjoma pieaugums gada pirmajos deviņos mēnešos ir viens no indikatoriem, kas liecina par makroekonomikas izaugsmes periodu valstī kopumā. Līdzīga tendence vērojama visā Baltijā – Lietuvā apdrošināšanas tirgus izaugsme šogad sasniegusi 18% atzīmi, savukārt Igaunijā – 11%.

Savukārt PZU grupas, kas ir viens no Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgus līderiem un kurā ietilpst arī BALTA, neto peļņa 2017. gada pirmajos trīs ceturkšņos sasniegusi 697,7 miljonus eiro, kas ir par 347,3 miljoniem eiro vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā.

Dalies ar šo rakstu