Ražošana

Baltijas ogu kompānija ogu pēcapstrādes ceha būvniecībā investē 851 tūkstoti eiro

Žanete Hāka, 21.08.2013

Avots: Piche

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Svaigo ogu un sulu ražotājs un izplatītājs Latvijā Baltijas ogu kompānija investējis 851,3 tūkstošus eiro ogu pēcapstrādes ceha būvniecībā, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Ogu pēcapstrādes ceha būvniecība tika uzticēta inovatīvās būvniecības kompānijai SIA Piche. Objekts nodots eksplutācijā šā gada jūnijā.

«Pateicoties operatīvi realizētajam projektam šobrīd darbojamies ar pilnu jaudu un ar savu produkciju apgādājam turpat vai visu Baltiju. Mēs spējām dubultot ogu pēcapstrādes apjomus un maksimāli samazināt laiku, ko oga pavada ceļā no stāda līdz patērētājam. Par 10% ir uzlabojusies ogu kvalitāte, jo tagad ir pieejamas vairāk telpas, kurās ir iespējams nodrošināt nepieciešamo temperatūru. Būtiski esam centušies uzlabot darbinieku apstākļus, » skaidro Baltijas ogu kompānijas valdes locekle Māra Rudzāte.

Salīdzinot Baltijas ogu kompānija realizēto ogu apjomu pret iepriekšējo gadu, novērojama pozitīva tendence pieaugt realizētajam ogu apjomam. Vidēji svārstības novērojamas 20- 30% robežās.

Uzbūvētā ogu pēcapstrādes ēka atrodas Līvbērzes pagastā, Jelgavas novadā. Tā ir vienstāva būve ar 1696,5 m2 lielu platību.

Ēkas pamatfunkcija ir ogu pirmapstrāde un tālākā uzglabāšanā pirmsrealizācijas posmā. Būves iekšējā platība tiek dalīta noliktavā, ogu fasēšanas zonā, aukstuma kamerās un administratīvajā zonā, kurā izvietoti ofisi, darbinieku atpūtas telpas, ģērbtuves un ēdamistaba.