Mazais bizness

Bez durvju virināšanas
 un liekas traucēšanas

Anda Asere, 30.01.2013

BookTime projekta vadītājs Dāvis Siksnāns

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nereti uzņēmumos pie pārrunu telpām ir lapiņas, kur kolēģi atzīmē, kurā datumā un cikos paredzējuši telpu aizņemt. Lai šo problēmu risinātu, draugiem.lv biznesa inkubatorā Idea Bits ir izstrādāts telpu rezervācijas organizēšanas rīks BookTime.

«Mūsu uzņēmumā ir tā, ka mēs paši skatāmies uz lietām, kas nedarbojas ikdienā, kas mums nepatīk un neapmierina, un meklējam veidus, kā to uzlabot,» stāsta Dāvis Siksnāns, projekta BookTime vadītājs.

Kad uzņēmums vēl atradās tā iepriekšējā mājvietā Lāč plēša ielā, palielinājās darbinieku skaits un līdz ar to – arī dažādas tikšanās, regulāri bija situācijas, kad kolēģi neviļus iztraucē kādas svarīgas pārrunas, virinot durvis un pārbaudot, vai telpa ir brīva. «Tas mūs tik ļoti kaitināja, ka nonācām pie secinājuma, ka jābūt labākam veidam, kā šīs lietas organizēt. Tā radās ideja par telpu rezervēšanas rīku BookTime, ko izmantotu visi darbinieki, lai netraucētu viens otram un lai nebūtu nemitīgi jāsaskaņo citam ar citu, ka tikos un tikos nepieciešama brīva telpa sarunai,» stāsta Dāvis.

Šis rīks tapa kā telpu rezervēšanas sistēma, jo bija vēlme atrisināt konkrētu problēmu. Taču to var izmantot arī, piemēram, automašīnu rezervēšanai. Tāpat BookTime var izmantot dažādu instrumentu, inventāra un pat pakalpojumu rezervācijas organizēšanai. Piemēram, lielās bankās ir projektori, ko nepieciešams rezervēt, un tad to tehniskie darbinieki noteiktā laikā atnesīs un tāpat arī konkrētā laikā aiznesīs. Lai to darītu, ir jāsūta e-pasts vai jāzvana. «Šādā sistēmā tie ir daži kliki. Un arī, ja vajag saremontēt lampiņu, nezvani, bet pierezervē sistēmā un brīvā brīdī meistars atnāks,» papildina draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks.