Biļetīte maksās 40 santīmus

2007. gada 05. novembris plkst. 11:55
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Akceptēts tarifs 40 santīmi Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā, informēja Rīgas domes Satiksmes departaments. Turklāt, pērkot biļeti pie vadītāja, būs jāmaksā par 10 santīmiem vairāk.

Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija ir izvērtējusi RP SIA Rīgas satiksme iesniegto tarifa aprēķina projektu par tarifa izmaiņām no 2008. gada 1. janvāra un pieņēmusi lēmumu akceptēt biļetes tarifu 40 santīmu apmērā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā.

Lēmums pieņemts, ņemot vērā Rīgas domes un valsts budžeta projektus un komisijas lēmumu saglabāt visas līdzšinējās atlaides un atvieglojumus dažādām iedzīvotāju grupām.

Nākošajā gadā tiks saglabātas visas Rīgas domes piešķirtās atlaides un atvieglojumi braukšanai Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā.
Bez maksas var braukt:
• pensionāri, kuri vecāki par 75 gadiem;
• daudzbērnu ģimenes vecāki, kuriem ir 6 vai vairāk bērni;
• bērni līdz 6 gadu vecumam;
• bērni bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildniecībā, sociālās aprūpes iestādēs, arī ģimenes bērnu namos vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs;
• visi 1. un 2. grupas invalīdi, bērni invalīdi un persona, kura pavada 1. grupas invalīdu vai bērnu invalīdu;
• vispārizglītojošo skolu 1. – 4. klašu skolēni;
• personas, kuru dzīvesvieta ir Rīgas sociālās aprūpes centri;
• Valsts un pašvaldības policijas darbinieki, ja viņi veic dienesta pienākumus un ir formas tērpā.
• politiski represētās personas.

Pašvaldības sabiedriskajā transportā braukšanas kartes ar 50 % atlaidi ir tiesīgi saņemt:
• arodizglītības, profesionālās izglītības, pamatizglītības, profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļu audzēkņi un augstāko izglītības iestāžu pilna laika nodaļu studenti;
• nestrādājošie vecuma pensionāri līdz 75 gadu vecumam, kuru pensija nepārsniedz 75% no Latvijas Republikas Centrālās statistikas pārvaldes aprēķinātā viena iedzīvotāja pilna iztikas minimuma preču un pakalpojumu groza vērtības vienam mēnesim vidēji par iepriekšējo gadu ( šobrīd Ls 96,15 mēnesī), kā arī var iegādāties vienreizējo braukšanas biļeti ar 50% atlaidi;
• viens no vecākiem daudzbērnu ģimenē, kurā ir 3 - 5 bērni.

Pašvaldības sabiedriskajā transportā braukšanas kartes ar 75% atlaidi ir tiesīgi saņemt:
• vispārizglītojošo skolu 5.- 12. klašu skolēni;
• 3. grupas redzes un dzirdes invalīdi līdz 75 gadu vecumam;
• Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieki.

Pēc RP SIA Rīgas satiksme datiem braukšanas biļeti par pilnu cenu iegādājas tikai aptuveni 30 % pasažieru.

Rīgas dome nākošajā gadā atlaižu kompensēšanai paredzējusi par 3 miljoniem lielāku dotāciju nekā 2007. gadā – 44,7 miljoni latu. Savukārt valsts budžeta projektā paredzēti 6,7 miljoni latu likumā paredzēto aptuveni 16,7 miljonu latu vietā.

Tāpat komisija ir akceptējusi RP SIA Rīgas satiksme ierosinājumu sabiedriskā transporta kustības uzlabošanai noteikt diferencētu maksu par braucienu transporta līdzekļos, kuros uzstādīti kompostrētāji, nosakot biļetes cenu par 10 santīmiem augstāku, ja tā tiek pirkta pie transporta līdzekļa vadītāja. Sniedzot iespēju iedzīvotājiem iegādāties biļeti par pamattarifu mazumtirdzniecības vietās, tiek plānots samazināt transporta līdzekļa stāvēšanas ilgumu pieturvietās. Šāda diferencēta biļetes cena ir plaši izplatīta citviet Eiropā, tostarp Tallinā un Viļņā, lai motivētu iedzīvotājus biļeti iegādāties iepriekš.

Kā informē RP SIA Rīgas satiksme, tarifa aprēķina projekts sagatavots, ņemot vērā nepieciešamību modernizēt sabiedriskā transporta materiāli tehnisko bāzi, nodrošināt uzņēmuma konkurētspēju darba tirgū, kā arī turpināt darbu pie sabiedriskā transporta kvalitātes palielināšanas.

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām