Birkavs nav samaksājis 170,9 tūkstošus ar Saknīti saistītam uzņēmumam

2011. gada 12. janvāris plkst. 16:08
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Bijušais premjers Valdis Birkavs, kurš patlaban ieņem Būvniecības attīstības stratēģiskās partnerības valdes priekšsēdētāja amatu vēl nav samaksājis 170,9 tūkst. Ls, kurus tiesa piedzina par labu ar Gati Saknīti saistītajam uzņēmuma SIA Aģentūra GS, DB pastāstīja uzņēmuma maksātnespējas administrators Alfs Buķelis.

Viņš skaidroja, ka V.Birkavam nekādas mantas un īpašumi Latvijā nepiederot, tāpēc no viņa neko īsti piedzīt nevarot, bet neliela daļa tiekot atskaitīta no V.Birkava pensijas.

A.Buķelis arī piebilda, ka V.Birkavs savam dēlam Gatim Birkavam ir atdāvinājis sev piederošu zemes gabalu Jūrkalnē. Tā kā likums atļauj anulēt dāvinājumu, administrators ir vērsies tiesā ar prasību to attiesāt.

Šodien, 12.janvārī, paredzētā tiesas sēde Rīgas apgabaltiesā gan nenotika, jo nebija ieradies neviens no atbildētāju puses. Tiesa V.Birkava ierašanos atzinusi par neattaisnotu. Tiesa arī noskaidrojusi G. Birkava dzīves vietu Venecuēlā. Nākamā tiesas sēde paredzēta 24.augustā.

Jāatgādina, ka 2009.gada novembrī tiesa nosprieda, ka par labu MSIA Aģentūrai GS no V.Birkava jāpiedzen 170,9 tūkst. Ls. V.Birkavs šo spriedumu nepārsūdzēja.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi