Bitkoina vērtība nedēļas laikā sarukusi par 26% 

Kriptovalūtas bitkoina vērtība ceturtdien turpināja sarukt pēc tam, kad Dienvidkoreja paziņoja, ka izskata iespēju nākotnē slēgt vismaz dažas kriptovalūtu biržas, lai bremzētu spekulāciju vilni, raksta Bloomberg.

Žanete Hāka, 28.12.2017

Foto: pixabay

Dienvidkorejā pieprasījums pēc bitkoina ir īpaši nozīmīgs, un valsts premjerministrs satraucas uz tā cenas pieauguma ietekmi uz jauniešiem. Tiesa gan, kamēr par biržu slēgšanu nav izskanējušas oficiālas ziņas, tām ir tikai brīdinājuma nozīme, jo ne viens vien regulators ir paudis bažas par digitālajām valūtām. Jāatzīmē, ka Dienvidkorejas biržu apmēri atsevišķos rādītājos veido vairāk nekā piekto daļu no kopējās pasaules tirdzniecības apjoma.

Rezultātā bitkoina cena saruka par 9% līdz 13,8 tūkstošiem dolāru. Tādējādi kopš aizvadītajā nedēļā sasniegtās rekordaugstās atzīmes kriptovalūtas cena ir sarukusi par aptuveni 26%.

Dienvidkorejas amatpersonas paudušas, ka valsts pieprasīs tirgoties ar kriptovalūtām ar īsto vārdu un piemēros aizliegumu bankām piedāvāt virtuālus kontus kriptovalūtu biržām.