Biznesa vieta: Tilta un stacijas divas sejas

2017. gada 14. jūlijs plkst. 14:24
Dalies ar šo rakstu

Zemitāna tilta un dzelzceļa stacijas Zemitāni apkārtne Rīgā no biznesa vietas pozīcijām raugoties, radikāli atšķiras

Zemitāna tilta un stacijas apkārtnē atrodas dažādi uzņēmumi. Tiesa gan, būtiski atšķiras to mērķa auditorija. Zemitāna tilta tuvumā esošo veikalu un dažādo pakalpojumu sniedzēju klienti ir teju visas Rīgas un pat Latvijas iedzīvotāji, savukārt stacijas teritorijā saimnieko galvenokārt tādi, kurus apmeklē vien Zemitāna biroju centru darbinieki un dzelzceļa pasažieri. Šajā rajonā mīt bezpajumtnieki, gadās arī pa kādam narkomānam un garnadzim.

Čaka ielas galā – blakus Zemitāna tiltam – kopš pagājušā gada nogales darbojas Dr. Pētera Kučāna medicīnas un sporta centrs. To par godu aizsaulē aizgājušajam ārstam P. Kučānam ir izveidojis viņa dēls Oskars Puriņš. Četrstāvu ēku, kuras platība ir vairāk nekā 1000 m2, uzņēmums Ultra Express ir iegādājies, jo plāno attīstīt medicīnas un sporta pakalpojumus, gan piesaistot ārstus, gan piedāvājot jaunus izmeklējumus un procedūras. Iepriekš sājā ēkā darbojās fitnesa klubs Georgs 5. O. Puriņš stāsta, ka savulaik pats ir nācis uz šo klubu trenēties, arī tagad daudziem iepriekšējā kluba klientiem ir iemīta taciņa uz šo vietu. Mantojumā no iepriekšējā sporta centra palikuši vairāki trenažieri, bet daļa ir iegādāta no jauna.

Pirms nepilniem pāris gadiem atrašanās vietu mainījis veikals Motosports, kurš no Dzelzavas ielas pārcēlies uz bijušajām veikala Burusports telpām, tieši līdzās Zemitāna tiltam. «Uz šejieni pārcēlāmies, jo te bija daudz plašākas telpas un izdevīgāki to nomas nosacījumi,» teic veikala Motosports vadītājs Jānis Jansons. Tagad veikals mitinās divos stāvos, pagrabā ir izvietots serviss un atrodas noliktava. Kopējā veikala platība ir teju 1000 m2, kamēr iepriekšējos 13 darbības gadus tas darbojās uz pusi mazākās telpās.

Pusdienu restorāns Trešā brīvdiena stacijas Zemitāni tuvumā darbojas devīto gadu. Lai arī nosaukumā ir iekļauts vārds brīvdiena, ēdināšanas uzņēmums darbojas tikai darba dienās.

Zemitānu centrs biroju ēkā, ko apsaimnieko SIA RA Invest, jau desmit gadus mitinās bērnu zīmola Huppa veikals. Sākotnēji tas atradies blakus esošajās frizētavas Family hair telpās, taču tās kļuva par šauru, un veikals pārcēlās uz plašākām – 200 m2 lielām. Zīmola Huppa veikalu vadītāja Latvijā Karīna Račko ir neizpratnē par pašvaldības attieksmi pret uzņēmēju vēlmi padarīt apkārtējo vidi pievilcīgāku. «Skvēriņš iepretim veikalam Zemitāna ielā ir Rīgas domes pārvaldījumā. Gribējām to nomāt un uztaisīt šeit bērnu rotaļu laukumu, taču mums tika atteikts,» pauž K. Račko.

Delzceļa stacijas ēkā pārdesmit kvadrātmetrus lielā platībā jau daudzus gadus darbojas pārtikas veikals un kafejnīca. Īpaša nosaukuma šim iestādījumam nav. Veikala – kafejnīcas vadītāja Anita Vespere stāsta, ka tā pieder SIA Žaņa Lagzdiņa maizes fabrika. «Maize šeit nav tā ejošākā prece, to visbiežāk iegādājas pensionāri, kas dzīvo tuvākajā apkārtnē, vai pasažieri, kas gaidot vilcienu, baro baložus,» teic A. Vespere.

Viņa atzīst, ka stacijas rajonā apgrozās visnotaļ dažāda un raiba publika. «Kāda nu tā ir, tāda ir, jaunus klientus piesaistīt nav mūsu spēkos. Zemitāna stacijai ir pašai savs bomzis Andris, kurš te ar visu savu iedzīvi ir sastopams gan vasarās, gan ziemās – jau vairāk nekā desmit gadus. Kad Andrim kāds iedod kādu kapeiciņu, viņam ir svētku diena, viņš nāk pie mums dzert kafiju,» stāsta stacijas bufetes vadītāja.

Plašāk lasiet piektdienas, 14. jūlija, laikrakstā Dienas Bizness!

Fotogrāfijas skatiet raksta galerijā!

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām