Bizness Latvijā pāraug Lietuvas apjomus 

Izvirzītos mērķus Civinity uzņēmumu grupa ir sasniegusi; tās izaugsme 2017. gadā bijusi par 60%; iegādāti vairāki uzņēmumi

Ingrīda Drazdovska, 26.6.2018

Deivids Jacka

Foto: Edijs Pālens/LETA

Starptautiskā uzņēmumu grupa Civinity Latvijā ienāca 2014. gadā, privatizējot SIA Jūrmalas namsaimnieks, kam turpmākajos gados sekoja vairāku kompāniju pārpirkšana. Grupas stratēģija paredz izaugsmi, iegādājoties citus nekustamā īpašuma apsaimniekošanas un pārvaldīšanas nozares uzņēmumus. 2017. gada decembrī tā piesaistījusi 11 miljonu eiro lielu finansējumu kompānijas tālākai attīstībai.

2016. gadā grupas apgrozījums bija 25 miljoni eiro, bet pērno gadu tā noslēdza ar turpat 39 milj. eiro lielu apgrozījumu, laikrakstu Dienas Bizness informē Deivids Jacka (Deividas Jacka), Civinity Biznesa attīstības nodaļas vadītājs.

Civinity kopumā ir ap 100 tūkstošiem klientu – dzīvokļu īpašnieku –, no kuriem 25–30% ir Latvijā. Tādējādi pēc klientu skaita Lietuvas tirgus ir līderos, bet pēc apgrozījuma kompānijai lielāks bizness ir Latvijā, atzīst D. Jacka.

«Šobrīd mēs Civinity vairāk pozicionējam kā Latvijas, nevis Lietuvas kompāniju,» piebilst Remigijs Valentināvičs (Remigijus Valentinavicius), Civinity reģionālais vadītājs Latvijā. Te ir arī vairāk darbinieku. «Tas ir paradoksāli. Tik ļoti attīstījām biznesu Latvijā, ka pāraugām paši sevi Lietuvā,» savukārt teic D. Jacka.

D. Jacka zina teikt, ka Latvijā daudzdzīvokļu ēku renovācijas ziņā līderos ir divas pilsētas – Liepāja un Valmiera. Rīgā gan vēl ir krietni jāpiepūlas, lai gūtu panākumus šajā ziņā. Lielākie šķēršļi, ar ko iedzīvotāji un namu pārvaldnieki saskaras, ir saistīti ar to, ka kompānijas nevēlas uzņemties saistības, jo tas ir patiešām riskanti, viņš teic.

Otra lieta, kas gan Rīgā, gan Viļņā ir līdzīga, – galvaspilsētā mājas tiek siltinātas krietni retāk, jo daudzi dzīvokļi ir izīrēti, kaimiņi savā starpā nesarunājas, ir gana grūti nodibināt biedrību un pieņemt lēmumu sākt kaut ko darīt māju atjaunošanas labā. «Ap 300 miljonu eiro no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem ir izdalīti tieši ēku renovācijai, energoefektitivātes paaugstināšanai, tādējādi ir cerība, ka diezgan daudz māju tiks sakārtotas. Tiesa, par Rīgu mums gan ir diezgan grūti spriest, jo mūsu portfelī vairums ir jaunu māju,» akcentē D. Jacka. Uzņēmums šobrīd gatavo projektus četru māju atjaunošanai Jūrmalā, savukārt nākamgad paredzēts renovēt 10 ēkas, vēl pēc gada – 15–20. «Lietuvā ir nedaudz labāka situācija. Tur esam atjaunojuši desmitiem māju,» viņš neslēpj. R. Valentināvičs atzīst, ka arī Lietuvā process sākumā bija kūtrs. Taču tad iesaistījusies valsts, procesam bija nosacīti bezmaksas starts. Redzot pozitīvus piemērus, ļaudis gana aktīvi sāka pieslēgties. Viņaprāt, visvairāk cilvēku noskaņojumu ietekmē tas, kā ir sanācis kaimiņam, ko labi var redzēt Liepājā, – viens no tās mikrorajoniem ir gandrīz pilnībā atjaunots, jo kaimiņi redz šos veiksmīgos piemērus, kvalitāti. Tas ir labs stimuls. Atšķirība ir tā, ka Lietuvā lēmumu pieņemšana no publiskā sektora vairāk tiek stimulēta, spriež D. Jacka. Viņaprāt, Latvijas valstij, pašvaldībām būtu cilvēki jāmotivē vairāk, arī aktīvāk izmantojot Altum iespējas.

Turklāt atšķiras situācija starp vienas pilsētas rajoniem un māju tipiem. Piemēram, ja tiek atjaunots nams, kurā ir 100 dzīvokļu, kredīta maksājuma summa uz vienu mājokli nav liela, savukārt pilnīgi cita situācija varētu būt vecpilsētā un citviet centrā, kur 20 dzīvokļu namu atjaunot sanāk ļoti dārgi. Tur arī prasības fasāžu atjaunošanai ir pilnīgi citas. Bez nopietna pilsētas finanšu atbalsta cilvēki ļoti retos gadījumos iesaistīsies ēku atjaunošanā, viņš uzsver. «Tāpēc Rīgas centrā redzam patiešām žēlīgu skatu, ir ļoti daudz nolaistu īpašumu, lai gan pašas ēkas ir ļoti skaistas,» piebilst D. Jacka.

Visu rakstu Bizness Latvijā pāraug Lietuvas apjomus lasiet 25. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Tevi varētu interesēt

Namu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupa Civinity ir iegādājusies nekustamā...

Starptautiskā uzņēmumu grupa Civinity, kas sniedz nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pakalpojumus...

AB «Civinity», kas dažādās Lietuvas un Latvijas pilsētās pārvalda mājokļu un komerciālo ēku...

Starptautiskā uzņēmumu grupa Civinity, kas sniedz dzīvojamo māju apsaimniekošanas pakalpojumus...

CIVINITY grupa paziņojusi par sev piederošā nekustamo īpašumu apsaimniekošanas...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

«Varbūt citi reģioni apvainosies, tomēr es teiktu, ka mēs Vidzemē esam priekšā,...

Restorāns Zivju Lete Rīgā, Dzirnavu ielā tika atvērts jau 2015. gadā, taču...

Šogad Siguldas slimnīcā tiks veikta tūkstošā bariatriskās ķirurģijas operācija, bet divarpus...

Lai arī viesmīlības bizness Siguldā ir sezonāls, atkarīgs no laika apstākļiem un...

Līdz ar izteiktu darbaspēka trūkumu tuvākajā laikā, visticamāk, sadārdzināsies fiziskās apsardzes...

Siguldas novada attīstību veicina tūrisma un medicīnas pakalpojumu eksportspēja, savulaik izveidotā...

«Šeit var braukt jebkurš, bet īpaši priecīgi esam par radošām personībām –...

Sekojot pasaules tendencēm kafijas pagatavošanas jomā, jaunatvērtajā LMT tehnoloģiju izmēģināšanas...

«Manuprāt visiem ir skaidrs ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā. Pat...

Investējot 800 tūkstošus eiro, SIA Omniva šī gada laikā plāno jaunu pakomātu...