Mazais bizness

Burgeru bizness Latvijā pieaug

Laura Mazbērziņa, 21.08.2018

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mārtiņš Treijs un Gints Aizupietis uzskata, ka burgeri garšo visiem un šis bizness Latvijā arvien pieaug, tādēļ pirms diviem gadiem Raganā, Krimuldas pagastā tika izveidots «Raganas Burgers».

«Raganas Burgers» ideja radās nejauši, kad G.Aizupietis bija atbraucis līdz Raganai pārdot savu automašīnu. «Kad Gints pārdeva savu automašīnu, piedāvāju viņu aizvest līdz mājām, bet viņš gribēja braukt ar autobusu. Es nolēmu, ka pavadīšu viņu,» saka M. Treijs. Kamēr abi bērnības draugi ir gaidīja autobusu, radās ideja par kopīgu biznesu.

Sākumā bija doma veidot kababnīcu, jo M. Treijam garšoja Vācijas kebabi un viņš uzskatīja, ka tik garšīgi cik ir šajā valstī, nav ēsti nekur, tomēr G. Aizupietis piedāvāja burgernīcu. Beigās vienojāmies par burgeriem un picām, ar domu, ka vēlāk nonāksim arī pie kebabiem, ko arī esam izdarījuši. «Ik pa laikam mums visiem sagribas burgeru, bet Latvijā nevarēju nogaršot nevienu burgeru, kas neliktu man just smaguma sajūtu, līdz brīdim, kad Gints piedāvāja sava burgera interpretāciju. Tajā brīdī es sapratu, ka mums būs burgernīca,» stāsta M. Treijs.

«Raganas Burgers» īpašums pieder M. Treijam, kur pirms diviem gadiem viņam bija lietotu apģērbu veikals, bet to viņš izlēma likvidēt, lai izveidotu burgernīcu.

«Raganas Burgers» izveidē investēti pašu līdzekļi, bet katru gadu tiek ieguldīts attīstībā. Konkrētus rādītājus gan M. Treijs neatklāj.

Uzņēmējs M. Treijs uzskata, ka ja ātrā ēdināšana un burgeru bizness kļūst arvien populārāks visā pasaulē, tad arī Latvijā šiem paradumiem nevarēs pretoties, taču «fast food» piedāvājumu var uzlabot, cenšoties piedāvāt pircējiem pēc iespējas dabīgākas izejvielas. Burgernīca «Raganas Burgers» specializējas 100% Latvijas liellopa gaļas burgeru, picu, kebaba un frī kartupeļu pagatavošanā. Tiek piedāvāti astoņi burgeru veidi, no kuriem populārākie ir BBQ burgers un Sicīlijas burgers. BBQ burgera sastāvā ir liellopu gaļa, bekons, salātlapas, marinēti gurķi, tomāts, sarkanie sīpoli. Savukārt Vistas burgerā starp Ciabatas maizītes pusītēm tiek likta vistas gaļa. Sicīlijas burgera sastāvā ir liellopa gaļa, ciabatas maize, rukolas salāti, mozarellas siers, bazilika pesto, balzamiko krēms, tomāts.

«Raganas Burgers» nāk gan jaunieši, gan cilvēki gados, kā arī ir iecienījuši arī ārzemju tūristi, īpaši igauņi. Vislielākais cilvēku pieplūdums ir vasaras un ziemas mēnešos, kad apmeklētāju skaits brīvdienās var būt lielāks nekā 200. Burgernīcas saimnieks atzīst, ka viņu biznesā lielu lomu spēlē mārketinga triks, kas ir animācijas filmas Zibens Makvīns sacīkšu automašīna. «Daudzi pie mums apstājas šīs automašīnas dēļ. Es vienmēr priecājos par to, kā bērni sapņainām acīm skatās uz šo automašīnu, tas man rada milzīgu prieku,» saka M. Treijs.

Runājot par nākotnes plāniem, M. Treijs norāda, ka tie ir gana ambiciozi, taču sīkāk par tiem runāt nevēlas.

Konkurenci burgernīcas saimnieki neizjūt, neraugoties uz to, ka pāris metru attālumā atrodas «Circle K» un «Raganas ķēķis». «Neuzskatu, ka mēs savā starpā esam konkurenti, tieši pretēji, esam diezgan draudzīgi un atšķirīgi. Mēs papildinam viens otru, jo visi tomēr piedāvājam kaut ko citu. Šķiet, ka «Circle K» klātesamība ir tieši palielinājusi cilvēku plūsmu,» saka M. Treijs.