Būs tā, kā Tramps «tvītos»

2017. gada 18. janvāris plkst. 8:22
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Finanšu analītiķi lauza galvu par Trampa čivināšanas ietekmi

Jau šīs nedēļas beigās oficiāli ASV prezidenta krēslā sēdīsies Donalds Tramps, un tādējādi pasaule pievērsīs milzīgu uzmanību viņa pirmajām aktivitātēm šajā amatā. Līdz šim Trampa kungs par dažādām tēmām runājis daudz, bet nu vārdiem būs jāseko arī darbiem.

Liela nozīme būs arī tam, kā Tramps turpinās savu komunikāciju ar ASV un visas pasaules sabiedrību. Līdz šim skaidrs ir tas, ka viņš nekautrējas savu viedokli paust sociālajos tīklos, kur sevišķi viņš, šķiet, savas domas iemīļojis izteikt ar Twitter palīdzību. Pēdējo mēnešu laikā tādējādi bijuši vairāki brīži, kad pēc skaļākiem Trampa izteikumiem Twitter finanšu tirgū notiek lielākas pārmaiņas, piemēram, notiek Meksikas peso gāšanās vai sarūk kādas kompānijas akcijas cena.

Tramps ir kolorīta personība, un bieži dzirdami spriedumi, ka diez vai viņš gribēs mainīt savus šādus komunicēšanas ieradumus. Līdz ar šādu situāciju tirgus dalībnieki lauza galvu par to, kā pareizāk «tirgot» Trampa Twitter nelielos – maksimums 140 rakstu zīmju – paziņojumus pasaulei.

Donalds Tramps būs ietekmīgākais pasaules politiķis, un, ja viņš Twitter tiešā veidā un ļoti konkrēti turpina paust savu viedokli, tad finanšu tirgus dalībniekiem tas ir jāņem vērā, jo tas palielina kāda notikuma iestāšanās varbūtību.

Visu rakstu Būs tā, kā Tramps «tvītos» lasiet 18. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu