Būvvalde: Veikala Maxima Valmierā iekaramo griestu iebrukšana ir ikdienišķa negadījuma rezultāts 

Vakar notikusī iekaramo griestu iebrukšana veikalā Maxima Georga Apiņa ielā Valmierā ir ikdienišķa negadījuma rezultāts, kas neliecina par ēkas nestspējas vai kopējās drošības trūkumu, secinājis Valmieras pilsētas galvenais būvinspektors Juris Mellēns, apskatot notikuma vietu.

LETA, 16.1.2014

Pēc viņa teiktā, ēkas nomnieka Čili pica darbinieki parādījuši būvvaldes darbiniekam ierakstus no vakar notikušā, kas liecinājuši, ka mirklī, kad kāds vīrietis, iespējams, sareibstot vai citu iemeslu dēļ sagrīļojoties ar visu svaru atbalstījies pret vienu no ēstuvi atdalošajām sienām, no trieciena kritusi ēstuves uzraksta plāksne, kas ar elektrības vadiem bijusi savienota ar lampām iekārto griestu konstrukcijās. Tā rezultātā aptuveni kvadrātmetrs iekaramo griestu nokrituši līdz ar plāksni.

Vēlāk vakarā, kad plāksni mēģināts pievienot atpakaļ, griestu konstrukcijas jau bijušas sakustinātas, kā rezultātā nokrituši griestu režģi vēl apmēram 40 kvadrātmetru platībā.

Pēc Mellēna teiktā, neesot pamata uzskatīt, ka notikušais būtu ēkas īpašnieka SIA Elveri vai apsaimniekotāja - SIA Maxima vaina, tāpat ēkā nupat veikta arī pilna būvinženiera ēkas apsekošana, kurā problēmas nav atklātas. Notikušais, pēc viņa teikta, neesot nekādā ziņā saistīts ar ēkas nestspēju un drošību. «Cits jautājums - vai iestādes nosaukuma plāksnei būtu jābūt piestiprinātai tik viegli, ka, pakustinot stikla sienu, ir iespējams to noraut,» viņš atzina.

Pēc Mellēna teiktā, patlaban ceļā uz vakardienas notikuma vietu no Rīgas devies SIA Maxima būveksperts.

Jau ziņots, ka Maxima veikalā Valmierā nobrukuši piekaramie griesti. Cilvēki negadījumā neesot cietuši.

VUGD darbinieki šodien devušies uz notikuma vietu, kur konstatējuši, ka vakar nokrituši iekaramie griesti. Lai arī brukušas nav griestu konstrukcijas, Skrastiņš atzina, ka šo gadījumu vajadzētu papētīt pamatīgāk - kādēļ vieglās konstrukcijas no griestiem ir atdalījušās, lai nodrošinātu, ka notikušais neatkārtotos. «Rekomendētu tomēr ēkas īpašniekus piesaistīt kādu būvniecības speciālistu, lai pārliecinātos par ēkas drošību,» norādīja glābējs un piebilda, ka vizuāli bojājumi griestu konstrukcijās neesot redzami.

Kā stāsta veikalu šodien apmeklējušie iedzīvotāji, patlaban vairs gandrīz nekas neliecinot par vakar notikušo, izņemot putekļus, kas klājot grīdu, un griestos vietām manāmie vadi. Patlaban ēkā darbojas visi veikali, tā darbība nav traucēta.

Veikala informācijas centrā norāda, ka sākotnēji nokritis Čili picas ēstuves uzraksts, bet pēcāk, to labojot, nokritušas arī vieglās konstrukcijas. Veikala pārstāvji uzskata, ka iedzīvotāju sociālajos tīklos publicētie attēli veido ievērojami dramatiskāku attēlu, nekā tas bijis patiesībā, jo tie iekļāvuši arī restorāna uzraksta remontdarbu nekārtību.

Veikala darbinieki arī norādīja, ka notikumā cilvēki nav cietuši. Tehniskie darbinieki veikala vadībai teikuši, ka glābšanas dienestu saukšana un pircēju evakuācija neesot nepieciešama, jo nekādas briesmas veikala apmeklētājiem un ēkai nedraudot, tāpēc nekas tāds nav darīts.

«Tūlīt pēc starpgadījuma veikala apsargi norobežoja notikuma vietu un izsauca tehnisko dienestu, kā arī tika slēgti blakus esošo nomnieku veikali, lai pārliecinātos, ka apmeklētājiem nedraud nekāda veida briesmas. Tehniskais dienests norobežotajā teritorijā uzsāka iekaramo griestu remontdarbus un, apskatot to konstrukciju, tika pieņemts lēmums veikt visu iekaramo griestu posma demontāžu, un, to uzsākot, atsevišķs dekoratīvo iekaramo griestu posms norobežotajā teritorijā nokrita,» informēja Maxima Latvija komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

Tā kā tie bija lokāla rakstura remontdarbi, kas notika norobežotā teritorijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdzība situācijas risināšanai netika piesaistīta, piebilda Beseris.

Tāpat ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī veikalā Maxima Rīgā, Zolitūdē, iebruka ēkas jumts un bojā gāja 54 cilvēki.

Tevi varētu interesēt

Valmierā, veikalā Maxima Georga Apiņa ielā, nobrukuši piekaramie griesti, informē Valsts...

Novembrī traģiski sagruvušā lielveikala Maxima ēkai Rīgā, Priedaines ielā 20, pieguļošajā...

Pretēji sabiedrībā šad tad izskanējušajam viedoklim par to, ka Maximas traģēdija...

Iekšlietu ministrijas pārraudzībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Tirdzniecības, sporta un atpūtas komplekss, vieta, kur smiltenieši var gan iepirkties, gan...

Valmierā, veikalā Maxima Georga Apiņa ielā, nobrukuši piekaramie griesti, informē Valsts...

Ūdenssaimniecības sistēmas sakārtošanas projektā Gulbenes novada Rankas pagasta Gaujasrēveļu...

Valsts a/s Latvijas Valsts ceļi (LVC) noslēgusi konkursu vairāk nekā 4,24 miljonu...

Apstiprināts autoceļu būvniecības un rekonstrukcijas darbu iepirkumu plāns šim gadam. Kopumā...

Tiek veidota elektroniskā Būvniecības informācijas sistēma (BIS), kurai būs jānodrošona...

Joprojām notiek sarunas ar Trump Organization pārstāvjiem, lai Rīgā varētu realizēt viesnīcas...

Novembrī traģiski sagruvušā lielveikala Maxima ēkai Rīgā, Priedaines ielā 20, pieguļošajā...

Ieguldot vairāk nekā 3,65 miljonus eiro, pašvaldības ēka Jaunmārupē tiks pārbūvēta par...