Maxima Grupe apgrozījums 2018.gadā sasniedzis 3,4 miljardus eiro 

2018.gadā «Maxima Grupe» apgrozījums ir pieaudzis par 22,1%, salīdzinot ar 2017.gadu, sasniedzot 3,451 miljardus eiro. Operatīvais rezultāts (peļņa pirms nodokļiem un amortizācijas (EBITDA))sasniedza 223,6 miljonus eiro, informē uzņēmumā.

Zane Atlāce - Bistere, 30.4.2019

Foto: LETA

Uzņēmums pērn ir veicis vērienīgas investīcijas un atvēris vairāk nekā 100 jaunus veikalus visos darbības tirgos, kopumā ieguldot vairāk nekā 88 miljonus eiro.

Latvijā «Maxima» izaugsme 2018.gadā ir bijusi visstraujākā visā Baltijā, apgrozījumam pieaugot par 6,4%, līdz 776,6 miljoniem eiro.

«Uzņēmumam »Maxima Grupe« 2018. bija izaugsmes un integrācijas gads. Svarīgs solis uzņēmuma attīstībai bija Polijas mazumtirdzniecības ķēdes »Stokrotka« iegāde pagājušajā gada pavasarī. Līdz ar »Stokrotka« iegādi esam kļuvuši par lielāko Lietuvas kapitāla investoru Polijā. Vēl viens svarīgs sasniegums mūsu starptautiskajai izaugsmei bija kredītreitinga BB+ saņemšana un veiksmīga obligāciju emisija 300 miljonu apmērā ar 5 gadu obligāciju dzēšanas termiņu. Arī uzņēmuma ikdienas darbība 2018. gadā bija stabila. Pateicoties »Stokrotka« iegādei un apgrozījuma pieaugumam Baltijas valstīs un Bulgārijā, »Maxima Grupe« kopējais apgrozījums pērn audzis par vairāk nekā 22 procentiem. Pērn turpinājām veikalu tīkla izvēršanu un esošo veikalu rekonstrukciju, uzlabojot klientu apkalpošanu un ieviešot jaunus risinājumus,» saka «Maxima Grupe» valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Justas Riauba.

«2018.gads bija pagrieziena punkts »Maxima Latvija« attīstībā. Rezultātu mēs sasniedzām, samazinot cenas un mērķtiecīgi investējot klientu iepirkšanās pieredzē, darbinieku ērtībās un darba vidē, tostarp attīstot jaunu veikalu formātus. Turpinot klientiem nodrošināt zemu cenu, šogad koncentrēsimies uz klientu apkalpošanas līmeņa celšanu, paplašināsim veikalu tīklu tuvāk mājām, dažādosim preču sortimentu, kā arī ieviesīsim ilgtspējīgus risinājumus visos uzņēmuma darbības posmos. Kopējās uzņēmuma investīcijas šo mērķu sasniegšanā šogad ir plānotas līdz pat 50 miljoniem eiro,» saka «Maxima Latvija» valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

«Maxima Grupe»apgrozījums 2018.gadā pieaudzis par 22,1%, ko galvenokārt veicināja Polijas mazumtirdzniecības ķēdes «Stokrotka» iegāde. Latvijā no visām Baltijas valstīm bija vislielākais apgrozījuma pieaugums – par 6,4%. Lietuvā apgrozījums audzis par 5,9%, bet Igaunijā par 3,8%, ko ietekmēja lēnāks mazumtirdzniecības izaugsmes temps. Bulgārijā apgrozījums pieaudzis par 19,4 procentiem, ko veicināja jaunu veikalu atvēršana un tirgus izaugsme. Pērn par 1,6% pieauguši arī konsolidētie pārdošanas apjomi. Visstraujākais pārdošanas apjoma kāpums bija Baltijas valstu tirgos, sasniedzot 1,7%. Polijā un Bulgārijā kopā pieaugums bija 1,2%.

2018.gadā «Maxima Grupe» kopējais investīciju apjoms sasniedza 88,1 miljonus eiro. Salīdzinājumam 2017.gadā investīcijas bija 70,4 miljoni eiro. Pērn investīcijas galvenokārt tika novirzītas veikalu tīkla paplašināšanā un jaunu veikalu atvēršanā, esošo veikalu modernizācijā un ieguldītas stratēģiskas nozīmes projektos, tostarp pašapkalpošanās kasu skaita palielināšanai pircēju ērtībām. Latvijā klientu un darbinieku pieredzē un ērtībās «Maxima» pērn ieguldījusi aptuveni 20 miljonus eiro.

2018.gadā durvis vēra kopumā 107 jauni veikali, to skaitā 84 «Stokrotka» veikali Polijā pēc uzņēmuma «Emperia Holding» iegādes. 39 esošajos veikalos veikta vērienīga modernizācija. Papildus 30 veikali Polijā pārveidoti no «Aldik» uz «Stokrotka». Tirdzniecības platība pieaugusi par 43%. 2018.gadā «Maxima Grupe» uzņēmumos darbinieku skaits sasniedza 40 tūkstošus.

Pārdošanas apjoms elektroniskās tirdzniecības kanālos Baltijas valstīs pērn pieauga par gandrīz 50%. To veicināja pārtikas un sadzīves preču interneta veikala «Barbora» izvēršana Lietuvā – Kauņā un Klaipēdā. Tāpat «Barbora» uzsāka darbību Latvijā un Igaunijā, veicinot kopējo «Maxima Grupe» pārdošanas apjoma kāpumu e-komercijas kanālos.

«Maxima Grupe» peļņa pirms nodokļiem un amortizācijas (EBITDA)2018.gadā pieauga līdz EUR 223,6 miljoniem eiro pret 149,5 miljoniem eiro 2017. gadā (49,6% pieaugums). Pieaugumu būtiski ietekmēja uzņēmums «FRANMAX», kas sniedz franšīzes un atbalsta pakalpojumus «Maxima Grupe» uzņēmumiem un kas par «Maxima Grupe» daļu kļuva 2017. gada beigās. «FRANMAX» EBITDA pienesums kopējiem «Maxima Grupe» rezultātiem bija 48,4 miljoni eiro. EBITDA pieaugumu ietekmēja arī pārdošanas apjoma pieaugums, esošo uzņēmumu efektivitātes paaugstināšana, kā arī veikalu tīkla «Stokrotka» iegāde.

Tevi varētu interesēt

Mazumtirdzniecības tīkla «Maxima» patiesā labuma guvējam Nerijam Numavičam (Nerijus Numavičius)...

Veikalu tīkla «Maxima Latvija» mātes uzņēmums«Maxima Grupe» ir izveidojis jaunu uzņēmuma...

Veikalu tīkla «Maxima Latvija» darbību pārvaldošais uzņēmums «Maxima Grupe», kam pieder mazumtirdzniecības...

Lietuvas mazumtirdzniecības holdings «Maxima grupe» pārkārtos «Maxima» franšīzes īpašnieci...

Maxima Baltijas mazumtirdzniecības ķēdes īpašnieks Maxima Grupe plāno nākamgad atvērt 120-140...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Mazumtirdzniecības tīkla «Maxima» patiesā labuma guvējam Nerijam Numavičam (Nerijus Numavičius)...

Lielbritānijas lielveikalu tīkls «Debenhams», kas bijis spiests iecelt maksātnespējas administratoru,...

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piemērojis jaunu nodrošinājumu atpūtas preču tirgotājam SIA «Gandrs»,...

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas deputāti akceptējuši pašvaldības līdzfinansējuma...

Lielbritānijas lielveikalu tīkla Debenhams problēmas Latvijas uzņēmumu neietekmē un veikals turpina...

Rīgas Centrāltirgus teritorijas atjaunošana izmaksās par 18 miljoniem eiro vairāk nekā...

Āgenskalna tirgus kopā ar Pārdaugavas radošo centru 13. un 14. aprīlī rīkos...

Skrundas degvielas uzpildes stacijas darbiniece otrdien, ar auto dzenoties pakaļ zaglim, piespiedusi...

Lielbritānijas lielveikalu tīkls «Debenhams» bijis spiests iecelt maksātnespējas administratoru...

Rīgā darbu pārtraukušas Shell degvielas uzpildes stacijas, novēroja Db.lv....