CityBee Solutions pērk 5000 automobiļus; sāks darbu arī Latvijā un Igaunijā

2018. gada 14. decembris plkst. 14:58
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskajai uzņēmumu grupai ar lietuviešu kapitālu Modus group gatavojoties ienākt Latvijas un Igaunijas tirgū ar automašīnu koplietošanas pakalpojumu CityBee un tālāk attīstīt šo darbību Polijā, tai piederošā kompānija CityBee Solutions izsludinājusi starptautisku iepirkuma konkursu 5360 jaunu automašīnu iegādei, vēsta Lietuvas biznesa laikraksts Verslo žinios.

Lēsts, ka līdz ar šo pirkumu, kurā Modus group investēs aptuveni 110 miljoni eiro, CityBee palielinās savu automašīnu parku vairāk nekā sešas reizes un kļūs par vienu no lielākajām automašīnu koplietošanas pakalpojumu kompānijām visā Eiropā.

Kā norādījis CityBee Solutions vadītājs Aurims Čagus, iepirkuma konkurss izsludināts, plānojot ienākšanu Latvijas un Igaunijas tirgū un darbības paplašināšanu Polijā, kur kopš rudens tiek piedāvāts CityBee transports dažādu mantu pārvadāšanai. Vienlaikus tas ļaus kompānijai tālāk attīstīties arī Lietuvā.

Latvijā un Igaunijā sākumā iecerēts izmantot automobiļus, kas paredzēti mantu pārvadāšanai un lielu kravu transportēšanai. Rīgā un Tallinā CityBee gatavojas startēt ar 50 kravas automobiļu parku, kas pakāpeniski tiks paplašināts.

Redzam, ka šis pakalpojums ir vajadzīgs tiklab individuāliem klientiem, kā mazajiem uzņēmējiem, kas darbojas dažādās nozarēs - būvniecībā un remontā, mēbeļu ražošanā un tirdzniecībā, reklāmas pakalpojumu sniegšanā. Mazie uzņēmēji ar mobilās lietotnes palīdzību var ātri paņemt lietošanā automašīnu, ja, piemēram, viņu pašu mašīna ir remontā vai pēkšņi pieaudzis pieprasījums. Šādu attīstības stratēģiju mēs jau sekmīgi izmantojam Polijā, kur darbojamies desmit pilsētās ar 150 vieglo kravas automašīnu parku, stāstījis Čagus.

Pēc viņa teiktā, visus 5360 automobiļus plānots iegādāties 2019.gada laikā. Tādējādi paredzēts paplašināt arī CityBee pakalpojumu klāstu, piedāvājot gan automobiļus, kas piemēroti tālākiem ceļojumiem, gan elektromobiļus pilsētnieku vajadzībām, gan pasažieru mikroautobusus un komercautomobiļus.

Pērn CityBee bija izsludinājusi konkursu, kurā iepirka 1000 automobiļus, bet labie pakalpojuma darbības rezultāti un attīstībai labvēlīgie apstākļi pamudinājuši kompāniju plānot vēl vērienīgāku attīstību, uzsvēris Čagus.

Kompānija norāda, ka Lietuva ieņem vadošo vietu Eiropā, vērtējot valstu galvaspilsētas pēc vienam cilvēkam pieejamo koplietošanas pakalpojuma automobiļu skaita. 2018.gada laikā CityBee klienti veikuši vairāk nekā 1,2 miljonus pārbraucienu.

Kā raksta Verslo žinios, CityBee Latvijā un Igaunijā jau sākušas veidot vietējās komandas un meklēt vadītājus un autoparka menedžerus.

Modus Group ir starptautiska uzņēmumu grupa, kas darbojas četrās uzņēmējdarbības jomās - atjaunīgajā enerģētikā (Modus Energy, Green Genius), automobiļu koplietošanas pakalpojumu sniegšanā (CityBee), viedo autostāvvietu risinājumu jomā (City Parking Group) un autotirdzniecībā. Tā pārvalda 18 automobiļu zīmolu pārstāvniecību tīklu, tai skaitā Porsche, Bentley, BMW, Fiat, Maserati.

Laikraksts iepriekš ziņoja, ka šobrīd britu automobiļu tirdzniecības uzņēmumu grupa Inchcape, kam Lietuvā ir meitassabiedrība Inchcape Motors, pērk Modus group uzņēmumu Krasta auto.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds