Debenhams akcijas cena pēc neveiksmīgas Ziemassvētku pārdošanas sarūk par ceturtdaļu 

Lielbritānijas mazumtirgotāja Debenhams akcijas cena pēc ziņām par neveiksmīgiem pārdošanas rezultātiem sarukusi par gandrīz ceturtdaļu, raksta Bloomberg.

Žanete Hāka, 04.1.2018

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Akcijas cena sarukusi straujākajā tempā kopš tās tirdzniecības uzsākšanas biržā pēc tam, kad uzņēmuma pārstāvji ziņoja, ka gada nogales pārdošanas apjomi ir samazinājušies un gada kopējā peļņa ir mazāka nekā prognozēja analītiķi.

«Ir skaidrs, ka šis rezultāts rada vilšanos un iezīmē, cik sarežģīta patlaban ir darbības vide Lielbritānijā,» norāda Cantor Fitzgerald analītiķis Marks Fotiads.

Tendences tirdzniecībā patlaban apģērbu mazumtirdzniecības uzņēmumiem liek aktivizēt interneta komerciju, un tās kompānijas, kuras to ievieš lēnām, nonāk zaudētāju lomā. Tā ir arī ar Debenhams, kura tirdzniecības apjomi internetā veido tikai aptuveni 15% no kopējiem apjomiem. Tāpat uzņēmuma darbībai par sliktu nāk mārciņas vājums un patērētāju iepirkšanās tendences. Lai pievilinātu pircējus, Debenhams pēdējā laikā veikaliem pievieno kafejnīcas, bārus un restorānus.