Dombrovskis: bezvīzu režīms ar Krieviju nebūs tuvākās nākotnes jautājums

2011. gada 08. marts plkst. 8:52
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Runājot par bezvīzu režīmu, Latvija nekad nav bijusi pret bezvīzu režīmu ar Krieviju. Taču vienlaikus jānorāda, ka tas ir ļoti sarežģīts tehnisks process un, lai uz to varētu virzīties, jāizpilda ļoti daudz nosacījumu. Pašreiz nekas neliecina, ka bezvīzu režīms ar Krieviju varētu būt tuvākās nākotnes jautājums,» intervijā laikrakstam Latvijas Avīze sacījis premjers Valdis Dombrovskis.

Viņš norādījis: «Latvija jau ir parakstījusi līgumu par atvieglotu robežas šķērsošanu pierobežas iedzīvotājiem. Tas prasa aktīvāku tiesībsargājošo institūciju darbu, bet vienlaikus dod arī savu ekonomisko pienesumu pierobežas teritorijās.»

Runājot par pensijām, premjers sacījis: «Krīzes gados pamatbudžetu esam ļoti būtiski saspieduši, bet sociālais budžets ticis maksimāli pasargāts. Ja valsts sektorā strādājošo vidējais atalgojums ir vairāk nekā par 100 latiem samazinājies, tad vidējā pensija ir par vairāk nekā 20 latiem pieaugusi. Budžetam tas pašreiz rada problēmas un liek uzdot jautājumus par sociālās sistēmas ilgtspēju.» Šis jautājums būšot jāvērtē, arī gatavojot 2012. gada budžetu.

Savukārt vaicāts par oligarhu ietekmes mazināšanu, V. Dombrovskis stāstījis: «Esam nākuši ar iniciatīvu par oligarhu lomas mazināšanu, un izdevies spert arī dažus praktiskus soļus, piemēram, partiju finansēšanas kontroles pastiprināšanu un caurspīdīgākas procedūras valsts iepirkumos. Tomēr gan Jaunajam laikam, gan tagad Vienotībai, esot valdībā, vienmēr nācies strādāt vienā koalīcijā ar tā saucamajām oligarhu partijām. Tā ir konceptuāla izvēle – vai nu lepni stāvēt malā un stāstīt, cik pārējie spēki ir slikti, vai iet reālistisku ceļu un strādāt ar tiem spēkiem, kādi Saeimā ir pārstāvēti, iespēju robežās īstenojot savus programmatiskos uzstādījumus. Šajos gados daudz ko izdevies panākt.»

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām