Dombrovskis: Flikam jāizvēlas, vai vadīt airBaltic vai citu aviosabiedrību

Autors: Guna Gleizde
2010. gada 21. septembris plkst. 14:11

Bertolts Fliks nevar vienlaikus būs airBaltic un kādas citas, iespējams, konkurējošas aviosabiedrības vadītājs, tādēļ viņam pašam jāizvēlas, kuru no uzņēmumiem vadīt, uzskata premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL).

Asāks savos izteikumos ir ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), kurš norāda, ka B.Fliks acīmredzami rīkojas savās personīgajās, nevis nacionālās lidsabiedrības airBaltic interesēs.

Viņš gan norāda, ka situācija ir komplicēta, jo uzņēmumā pastāv akcionāru līgumi, kas valstij neapšaubāmi ir neizdevīgi. Tie slēgti mazākuma akcionāra interesēs, turklāt nav skaidrs, kas patiesībā slēpjas aiz B.Flikam piederošā uzņēmuma. A.Kampars uzskata, ka akcionāru līgumi ir jāpārskata.

Kā ziņots, B.Flikam piederošais uzņēmums SIA Baltijas aviācijas sistēmas gatavojas ienākt Lietuvas tirgū un nākamā gada aprīlī sākt lidojumus no Viļņas. Lietuvā uzņēmums dibinās jaunu lidsabiedrību ar citu nosaukumu, kas būs reģistrēta Viļņā. Jaunais zīmols tiks prezentēts janvārī. Plānots, ka jaunās kompānijas sākotnējās investīcijas būs 3,5 miljoni litu (714 000 latu), bet vēlāk pieaugs līdz 69 miljoniem litu. Tajā pašā laikā B.Fliks ir Latvijas nacionālās aviosabiedrības airBaltic prezidents, bet viņam piederošās Baltijas aviācijas sistēmas – airBaltic mazākuma akcionārs. Uzņēmuma kontrolpakete pieder valstij.