Satiksmes ministrija saņēmusi a/s Air Baltic Corporation padomes lēmumu, kurā airBaltic valde piedāvā uzņēmuma pamatkapitālu palielināt par 63,68 milj. Ls. No kuriem 30 milj. Ls būtu jau LVRTC un BAS īpašumā esošo obligāciju konvertācija, bet pārējā daļa būtu apmaksa naudā

Nauda esot nepieciešama, lai nodrošinātu sabiedrības turpmāku darbību un attīstību, teikt paziņojumā. Valsts pārstāvji sabiedrības airBaltic padomē uzskatot, ka nepieciešami papildus ieguldījumi vismaz 60 milj. Ls apmērā, neskaitot esošo obligāciju konvertāciju.

«Šobrīd nacionālajai lidsabiedrībai ir pats zemākais pamatkapitāls un pašu kapitāls, salīdzinot ar citām Eiropas aviokompānijām, lai nodrošinātu tās turpmāku darbību un attīstību ir nepieciešams ieguldīt papildus finanšu līdzekļus,» atzīmēts ministrijas paziņojumā.

Pēc padziļinātas sabiedrības airBaltic finanšu pārbaudes un turpmākas attīstības stratēģijas izvērtēšanas, auditorkompānija KPMG un finanšu konsultants Prudentia secinājis, lai nodrošinātu sabiedrības turpmāko darbību un attīstību, nepieciešams palielināt tās pamatkapitālu.

Valdībai jau iesniegti vairāki iespējamie tālākie sabiedrības attīstības varianti, viens paredz, ka valsts saglabā vairākuma akcionāra statusu, otrs – valsts samazina savu akciju daļu sabiedrībā, kā arī citi varianti.

«Pašreizējā situācija izskatās pēc uzņēmuma graušanas ar pagaidām publiski nepaskaidrotu mērķi. Premjeram jāsaprot, ka šādai rīcībai var būt ļoti nopietnas sekas – sākot ar starptautisku skandālu un valsts tēla graušanu līdz pat daudzu cilvēku palikšanai bez darba un starptautiski konkurētspējīga uzņēmuma nogremdēšanai,» uzskata satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Akcionārs saņēmis arī neauditētu 2010.gada pārskatu, kurā uzrādīti airBaltic zaudējumi 34,2 milj. Ls apmērā. Satiksmes ministrs uztur spēkā iepriekšpausto, ja valdība izšķiras saglabāt vairākumu aviokompānijā, tad pamatkapitāla palielināšana jāskata kompleksā ar akcionāru līguma nosacījumu maiņu, nosakot valstij kā lielākajam akcionāram veto tiesības, bāzes lidostu Rīgā un valdi ar diviem valsts puses pārstāvjiem tajā.

U.Augulis nosūtījis arī premjeram Valdim Dombrovskim vēstuli, kurā aicināts, nevilcināties un pieņemt lēmumu par airBaltic pamatkapitāla palielināšanu, jau 17.augustā sasaucot valdības ārkārtas sēdi šajā jautājumā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra