Drošības dēļ aicina noraidīt Saeimas piedāvāto interneta vēlēšanu koncepciju

2013. gada 28. augusts plkst. 8:35
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Drošības apsvērumu dēļ aicina noraidīt Satiksmes ministrijas piedāvāto interneta vēlēšanu koncepciju. Uz šādu soli vēstulē augstākās valsts amatpersonas aicina gan Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA), gan Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA).

Pirms kāda laika premjers bija izteicies, ka paudīs atbalstu interneta vēlēšanu projektam tādā gadījumā, ja procesu atbalstīs vismaz viena nozares profesionālā asociācija. Jāatgādina, ka iepriekš ir bijuši nozares jautājumi, kuros LATA un LIKTA nevarēja vienoties kopīgā dejā, taču šobrīd asociāciju pozīcijas ir vienotas. Interesanti, ka LIKTA biedru vidū ir arī Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC), kas savukārt aktīvi iestājas par interneta vēlēšanu projektu. LIKTA neslēpj, ka drošības aspektu analīzei ir jābūt pirms koncepciju izstrādes, riskiem ir jābūt publiski apspriestiem, tostarp ar akadēmisko vidi, neizslēdzot pat hakerus.

Kopš pērnā gada rudens, kad tika apturēta interneta vēlēšanu koncepcijas virzība, tā nav būtiski uzlabota un nav ņemti vērā iebildumi un priekšlikumi, LIKTA skaidro iemeslus, kāpēc koncepciju neatbalsta. Vienlaikus nav notikusi diskusija ar nozares un akadēmiskās vides pārstāvjiem, apskatot visus iespējamos interneta vēlēšanu sistēmas attīstības virzienus un to drošības riskus.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām