E- talonus vilcienos ieviesīs oktobrī

2013. gada 12. augusts plkst. 17:40
Autors: NOZARE.LV
Dalies ar šo rakstu

Vēl ir palikušas dažas tehniskas nianses, lai e-talonus Rīgas teritorijā oktobrī varētu ieviest arī vilcienos, šodien, parakstot sadarbības līgumu, atzina Pasažieru vilciena (PV), Rīgas domes un Autotransporta direkcijas amatpersonas. Amatpersonas norādīja, ka, ieviešot vilcienos tādu pašu atlaižu sistēmu kā Rīgas satiksmes (RS) transporta līdzekļos, atsevišķos RS maršrutos pasažieru plūsma būs mazāka, piemēram, uz Zolitūdi vai Ķengaragu. Vienlaikus esot skaidrs, ka šis pasažieru skaita pieaugums vilcienos galvenokārt būs uz pensionāru un skolnieku rēķina, kuri tagad braukšanas atvieglojumus varēs izmantot arī vilcienos.

PV vadītājs Artis Birkmanis norādīja, ka savulaik, RS ieviešot e-talonu sistēmu, gadā uzņēmums pazaudēja 625 000 pasažieru, kurus tālākā perspektīvā centīsies atgūt. Birkmanis arī atzina, ka līgums ar Rīgas karti, kas apkalpo e-sistēmu, tiks slēgts šodien un aprēķini rāda, ka, ieviešot e-talonus Rīgas robežās, uzņēmumam zaudējumu nebūs, drīzāk - neliela peļņa. Viņš arī norādīja, ka augusta beigās PV kasēs sāks tirgot e-talonus, oktobra beigās attiecīgās pasažieru kategorijas varēs sākt izmantot 100% un 60% atlaides, bet novembrī šī sistēma tiks ieviesta pilnībā. Ja pasažieris vēloties braukt pāri Rīgas robežām, tam jau iepriekš biļešu kasēs jānopērk vilciena biļete no Rīgas robežas līdz vēlamajam galamērķim.

Kā norādīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss, šis ir solis uz vienotu transporta sistēmu visā valstī.

Parakstītais sadarbības līgumu dos iespēju Rīgas pilsētas iedzīvotājiem izmantot vilcienos tās pašas priekšrocības, kādas tiem piešķirtas Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā.

Šā gada maijā Rīgas dome un Satiksmes ministrija parakstīja nodomu protokolu, kas paredz e-talonu sistēmas ieviešanu vilcienos, lai Rīgas robežās iedzīvotāji vilcienu varētu izmantot kā alternatīvu sabiedriskā transporta veidu.

Jūlijā Rīgas dome pieņēma lēmumu par pašvaldības budžeta līdzekļu piešķiršanu, lai atlaides pasažieriem būtu pieejamas arī vilcienos.

Lai apstiprinātu finansējuma piešķiršanu un sistēmu, kādā tiks uzskaitīti pasažieri, kas izmanto Rīgas domes noteiktās atlaides, tika parakstīts trīspusējais sadarbības līgums.

Pasākumā piedalījās satiksmes ministrs Anrijs Matīss, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, PV valdes priekšsēdētājs Birkmanis, VSIA Autotransporta direkcija valdes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs, VSIA Autotransporta direkcija valdes locekļi Andulis Židkovs un Modris Jaunups. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām