Finanses

ECOFIN pārrunās Banku savienības elementu ieviešanu ES dalībvalstīs

Žanete Hāka, 09.11.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 9. līdz 10. novembrim Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens un ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Ekonomisko un finanšu jautājumu (ECOFIN) padomes sanāksmē Briselē, informē FM.

Eirogrupas laikā paredzēts pārrunāt esošo situāciju Grieķijā un panākto progresu attiecībā uz Saprašanās memorandā noteiktajiem politikas pasākumiem. Sanāksmes dalībniekus paredzēts informēt arī par Spānijas pēcprogrammas uzraudzības misijas rezultātiem.

Tāpat Eirogrupā tiks uzklausīts Eiropas Komisijas (EK) ziņojums par 2015. gada rudens prognozēm, īpašu uzmanību pievēršot fiskālajai situācijai un tieši budžeta plānu projektiem. Prognozes liecina, ka attīstības ziņā 2015. gads tiek gaidīts līdzīgs 2014. gadam.

Savukārt ECOFIN padomes sanāksmē plānots apstiprināt Padomes secinājumus par EK Rīcības plānu Kapitāla tirgu savienības izveidei. Tāpat paredzēts informēt par esošo situāciju un progresu Banku savienības elementu ieviešanā Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Latvija, atbalstot iespējami raitāku Banku savienības elementu ieviešanu, jau ieviesusi šos abus elementus (Banku atveseļošanas un noregulējuma direktīvas transponēšanu un Nolīguma par iemaksu pārskaitīšanu uz Vienoto noregulējuma fondu ratificēšanu).

ECOFIN tiek plānota ministru diskusija, lai panāktu politisko vienošanos par pagaidu finansējumu Vienotā noregulējuma fonda izveides pārejas posmā. Tāpat ministri apmainīsies viedokļiem par EK priekšlikumiem attiecībā uz ekonomikas pārvaldību un 5 prezidentu ziņojuma Eiropas Ekonomikas un monetārās savienības (EMU) pilnveidošana uzraudzību.

EK konkrētie priekšlikumi ir pamatā attiecināmi uz tādiem aspektiem kā, piemēram, Eiropas Semestris, ekonomiskās pārvaldības procesu vienkāršošana un sakārtošana, Banku savienības pabeigšana (Finanšu savienības veidošana), Eiropas Fiskālā pārvalde, eirozonas ārējā pārstāvība un Nacionālās konkurētspējas iestādes.

Komentāri

Pievienot komentāru