Investors

EfTEN Real Estate Fund akcijas iekļautas Baltijas Oficiālajā sarakstā

Žanete Hāka, 01.12.2017

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

EfTEN Real Estate Fund III AS akcijas šodien, 1. decembrī tika iekļautas Nasdaq Tallinn Baltijas Oficiālajā sarakstā.

EfTEN Real Estate Fund III AS ir Baltijas komerciālā nekustamā īpašuma ieguldījumu fonds, kurš iegulda naudas plūsmu ģenerējošos nekustamā īpašuma objektos, un galvenokārt paredzēts privātiem ieguldītājiem.

Fondu pārvalda EfTEN Capital, lielākais nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldītājs Baltijas valstīs.«EfTEN akciju nonākšana biržā bija ļoti labi organizēta. Jau pirms vairākiem gadiem uzņēmums publiski paziņoja par savām ambīcijām kotēties. Viņi turēja savu solījumu, un rezultāts ir ļoti iepriecinošs: pieprasījums pārsniedza piedāvājumu vairāk nekā piecas reizes, piesaistot vairāk kā 1800 investorus,» pauda Nasdaq Tallinn valdes priekšsēdētājs Kaarel Ots. «Ir liels gandarījums redzēt, ka tādi uzņēmumi kā EfTEN izmanto biržu, un ir patiess prieks sveikt viņus Baltijas Oficiālajā sarakstā.»EfTEN Real Estate Fund III AS akciju kotācija biržā tiek uzsākta pēc uzņēmuma akciju publiskā piedāvājuma, kas noslēdzās 2017. gada 10. novembrī.

EfTEN Real Estate Fund III AS piedāvāja līdz 337 272 jaunām parastajām akcijām, no kurām 87 272 akcijas tika piedāvātas fonda pārvaldītājam (EfTEN Capital AS) un 250 000 jaunās akcijas – visām Igaunijas fiziskajām un juridiskajām personām. Piedāvājuma cena par vienu piedāvāto akciju bija 14 EUR.

Kopā tika parakstītas 1 502 930 akcijas 21 041 020 eiro apmērā un saņemti 1 833 parakstīšanās paziņojumi. Visām Igaunijas fiziskajām un juridiskajām personām publiski piedāvāto 250 000 akciju pieprasījums pārsniedza piedāvājumu 5,7 reizes.Ieņēmumi no akciju emisijas galvenokārt tiks izmantoti jaunās Hortes dārzkopības rūpnīcas attīstīšanai un būvniecībai Tallinā, kā arī DSV loģistikas centra rekonstrukcijas pabeigšanai Rīgā.«Iekļaujot EfTEN Real Estate Fund III AS akcijas biržas sarakstā, mēs esam turējuši doto solījumu. 2015. gadā, kad izveidojām fondu, mēs investoriem solījām turpmāko trīs gadu laikā iekļaut fondu sarakstā,» uzsvēra EfTEN Real Estate Fund III valdes loceklis un EfTEN Capital izpilddirektors Viljar Arakas.

«Publiskā piedāvājuma apjoms bija diezgan neliels, kas izraisīja pieprasījumu lielāku, nekā bija piedāvājums. Pastāvīgi augošais Baltijas valstu komerciālā nekustamā īpašuma cenu līmenis apgrūtina jaunu, mūsu konservatīvajai ieguldījumu politikai atbilstošu investīciju objektu atrašanu. Tādēļ arī piesaistām tik daudz kapitāla, cik vajadzīgs, nevis tik daudz, cik iespējams.»EfTEN Real Estate Fund III AS ir 2015. gadā dibināts publisks slēgts alternatīvo ieguldījumu fonds, kurš iegulda naudas plūsmu ģenerējošos nekustamā īpašuma objektos Baltijas valstīs. Pēc fonda iekļaušanas biržas sarakstā, tas kļuvis beztermiņa (t.i., «evergreen»). Fonda dividenžu politika nosaka, ka 80% no brīvās naudas plūsmas tiks izmaksāti dividendēs.

Komentāri

Pievienot komentāru