Enerģētika

Enefit Green saņem atļauju iegādāties Nelja Energia

Zane Atlāce - Bistere, 07.11.2018

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas konkurences padome ir devusi piekrišanu Igaunijas energokompānijas Eesti Energia atjaunojamās enerģijas uzņēmumam Enefit Green pabeigt Nelja Energia iegādes darījumu.

Šis ir noslēdzošais solis šajā uzņēmuma iegādes darījumā, jo Latvijas Konkurences padome savu apstiprinājumu sniedza jau šī gada jūlijā, bet Lietuvas Konkurences padomes piekrišana tika saņemta augustā.

Eesti Energia valdes priekšsēdētājs Hando Suters (Hando Sutter) norāda, ka Nelja Energia iegāde atbalsta kompānijas stratēģisko mērķi palielināt no atjaunojamajiem energoresursiem saražotās enerģijas apjomu. «Mūsu mērķis ir līdz 2022.gadam palielināt no atjaunojamajiem un alternatīvajiem energoresursiem saražotās elektroenerģijas īpatsvaru līdz 40% no grupas kopējā ražošanas portfeļa. Salīdzinot ar šodienas situāciju, tas ir daudzkārtējs pieaugums un pietiekami ambiciozs mērķis. Tajā pašā laikā, visas Baltijas jūras reģiona valstis attīsta atjaunojamo energoresursu izmantošanu, ir gaidāmas vairākas izsoles jaunu enerģijas ražošanas projektu attīstītājiem un mums ir labas izredzes iesaistīties jaunos attīstības projektos,» skaidro H. Suters. «Nākotnē mēs ceram piedāvāt iespēju ikvienam interesentam būt par daļu no mūsu kompānijas attīstības veiksmes stāsta ar akciju publiskā piedāvājuma starpniecību,» papildina H. Suters.

Enefit Green vadītājs Āvo Kermass (Aavo Kärmas) skaidro, ka Enefit Green ir Baltijas jūras reģionā strauji augoša atjaunojamās enerģijas kompānija: «Nelja Energia aktīvu, kompetenču un attīstības projektu portfeļa iegūšana padara mūs par spēcīgu spēlētāju atjaunojamās enerģijas nozarē. Mūsu izaugsme neapstāsies pie šī darījuma un mēs plānojam arī nākotnē turpināt investīcijas enerģijas ražošanā no atjaunojamajiem resursiem. Ņemot vērā mūsu attīstības portfelī esošos projektus, mums ir patiesi labs potenciāls izaugsmei visā Baltijā, kā arī citās Baltijas jūras reģiona valstīs, kurās strādā Eesti Energia.»

Enefit Green un Nelja Energia akcionāri uzņēmuma iegādes un pārdošanas līgumu parakstīja šī gada 29. maijā. Kopējā šī darījuma summa sasniedz 289 miljonus eiro. Papildus tam Enefit Green pārņem Nelja Energia aizņēmumus, kas pašlaik veido 204 miljonus eiro. 77% Nelja Energia akciju piederēja Norvēģijas kompānijai Vardar Eurus, kuras īpašnieki ir Norvēģijas vietējās pašvaldības (90%) un NEFCO (10%). Savukārt atlikušie 23% Nelja Energia akciju piederēja investoriem no Igaunijas. Enefit Green šī darījuma sagatavošanai un īstenošanai piesaistīja tādus uzņēmumus, kā Swedbank Corporate Finance, advokātu birojs Ellex Raidla un konsultāciju uzņēmumus PricewaterhouseCoopers un ÅF.

Komentāri

Pievienot komentāru