Jaunākais izdevums

Investējot 190 000 eiro, Ērgļos plānots būvēt "Glamp Camp" viesu mājas, informē projekta un idejas autors SIA "Ragnar Distribution" dibinātājs Renārs Indriksons.

Projekta īstenošana uzsākta šī gada oktobrī, investoru piesaiste joprojām turpinās un kopumā plānots uzstādīt ne vairāk kā 10 viesu mājas. Projekta atklāšana iecerēta 2021. gada aprīlī.

Ideja glempingam radusies nesen, process aizsācies 2020.gada janvārī, kad likti pamati R.Indriksona pirmajam internacionālajam projektam "Glamp Camp" Īslandē.

Projekta nosacījumi ir šādi – tiek piesaistīts zemes īpašnieks, investors, vienas potenciālas glemp mājas īpašnieks un glempinga realizācijas nodrošinātājs – trīs ieinteresētas puses, viena glempinga stacija. Pēc sākotnējā plāna šādi būtu veidotas vairākas glempinga stacijas Īslandē, Latvijā, Itālijā, Anglijā, taču 2020.gada ekonomiskie un brīvas ceļošanas apstākļi dramatiski mainījās un martā iesāktie darbi tika apturēti uz nenoteiktu laiku. Nonākot atpakaļ vietējos tirgus apstākļos, R.Indriksons ar komandu uzsāka meklēt labvēlīgus glempinga realizācijas apstākļus Latvijā.

R.Indriksons stāsta, ka lai attīstītu šādu viesu izmitināšanas konceptu, ir nepieciešams liels pamatkapitāls un brīvie finanšu līdzekļi, kas tiek novirzīti piemērotas zemes iegādei, viesu māju un zemes projektēšanai, labiekārtošanai, zemes un māju apsaimniekošanai, uzturēšanai, kā arī mārketinga aktivitāšu nodrošinājumam.

Viss iepriekšminētais veido ne tikai finansiālo līdzekļu ieguldījumu, bet prasa arī relatīvi lielu laika resursu, ja iesaistītā komanda pārstāv tikai vienu ieinteresētu pusi. Tāpēc radās ideja iesaistīt vairākas puses, kas pārstāv projektu ar mērķi to attīstīt, un ieguvēji ir visi. Šāds projekta modelis ievērojami paātrina tā izveidi un arī popularizē to, kā arī – samazina pušu riskus.

"Kāpēc investoram tas būtu izdevīgi? Ir daudz un dažādu ieguldījumu veidu, kā audzēt sava kapitāla pieaugumu, taču viss ir saistīts ar riskiem un pieauguma procentiem. Noguldīt bankā, iespējams, ir pats drošākais investīciju variants, taču procentu ienesīgums gadā ir ļoti niecīgs. Ieguldot vērtspapīros vai citos finanšu instrumentos, ilgtermiņā ir iespēja gūt augstu sava kapitāla pieaugumu, taču risks ir ievērojami lielāks," komentē R.Indriksons.

Viņš stāsta, ka ieguldot "Glamp Camp" projektā investors iegūst savā īpašumā pārvietojamu māju, kas ir kā garants riska mazināšanai, kā arī ikmēneša ienākumus, samazinot risku ar katru mēnesi. Papildus investors var pietuvināti kontrolēt projekta saistītos procesus un pats atpūsties savā īpašumā sev izvēlētajā laikā, kas mūsdienās ieņem svarīgu lomu dzīves kvalitātes celšanā un kļūst arvien aktuālāk, tā pietuvinot patērētāja paradumu līdzvērtību pasaules vidējiem rādītājiem. Citiem vārdiem – īpašniekam ir savs īpašums ārpus pilsētas, laikā, kad tas pats tur neuzturas, īpašums tiek apsaimniekots un papildus vēl pelna.

"Man ir paziņas, kuri dzīvojot pilsētā, ir iegādājušies lauku īpašumu ar mērķi atpūsties nedēļas nogalēs vai atvaļinājumos. Taču vairākiem šāds īpašums realitātē ir izvērties nevis par atpūtu, bet par papildus slogu, jo, kā saka - zāle aug ātrāk, kad esi prom nevis atrodies uz vietas, tādēļ šie atpūtas mirkļi pārvēršas par papildus pienākumu," stāsta R.Indriksons.

"Glamp Camp" nosaukumā ietverts vārda glamping saīsinājums, kas angļu valodā apvieno divus - Glamourus Camping. Tas saprotams kā glamūrīgs jeb luksuss kempings.

"Glamp Camp" Ērgļi viesiem būs iespēja atpūsties vintage stila viesu mājās. Mājas papildus būs aprīkotas ar grila ēdienu pagatavošanas iespējām, āra kino skatīšanos, papildus tam viesi varēs izbaudīt aktīvu vai mierīgu atpūtu un tūrisma aktivitātes.

"Māris Olte, Ērgļu stacijas īpašnieks, atsaucās uz manu piedāvājumu sadarbībai, izveidot šo konceptu. Ērgļi ir ļoti perspektīva lokācija aktīvai atpūtai visās sezonās, kā piemēram, laivu izbraucieniem, pārgājieniem, slēpošanai, riteņbraukšanai u.c. Māris Olte ar ģimeni un savu komandu ir atjaunojis bijušo dzelzceļa staciju, kur tiek organizēti dažādi ar tūrismu saistīti pasākumi un tikai likumsakarīgi, ka šādā vietā nakstmītnes ir labs papildinājums šīs vietas attīstībai. Ziniet kādēļ vēl? – tādēļ, ka Ērgļi ir neticami skaista vieta. Latvija nav teritoriāli liela, taču katra vieta un novads krasi atšķiras, katrā iegūstams un baudāms kas īpašs. Ērgļos ir patiesi skaista daba un novērojami pat dabas fenomeni, ne par velti Māris Olte iecerējis Ērgļus veidot kā Latvijas tūrisma centru," vietas izvēli skaidro R.Indriksons.

FOTO: Auklē piekto bērnu - Ērgļu dzelzceļa staciju  

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

"Glamp Camp" Ērgļi plānots uzstādīt divu veidu viesu mājas, lielākas un mazākas kvadratūras. Namiņu eksterjeru un interjeru veidos SIA "Ragnar Distribution" komanda.

"Esam daudz ceļojuši, iedvesmojušies no citu pieredzes un interesējamies par ēku un tās ekspluatācijas ilgstpējību, kā arī mums tuva saucamā Close the loop domāšana, kur lietām tiek dota otra dzīve – vai nu tās ir pārstrādātas vai vintāžas lietas un apdares materiāli, tā esam draudzīgāki videi, kā arī izskatāmies daudz autentiskāk un neatkārtojamāk. Tas, protams, nozīmē, ka katras mājas dizaina elementi un interjers detaļās atšķirsies. Interjera labiekārtošanas priekšmetus meklējam arī ārpus Latvijas robežām," komentē projekta attīstītāji.

Māris Olte atpūtniekiem piedāvā caurspīdīgas laivas 

Šajā vasarā Ērgļu pusē atpūtniekiem būs iespēja izmantot laivas, kas izgatavotas no...

Kopumā attīstītāji piedāvā divu veidu mājas, kas ir labiekārtotas un pilnībā sagatavotas viesu uzņemšanai - sezonas (8 mēnešu darbībai) un vissezonas. Sezonas mājas izmaksas ir 15 700 eiro, ieskaitot PVN, savukārt vissezonas māja izmaksas 25 500 eiro ieskaitot PVN.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ērgļos sezonu sācis pirmais no luksusa kempingu attīstītāja Ragnar Glamp veidotās viesnīcu ķēdes posmiem - Glamp Camp Ērgļi. Vēl šovasar plānots atklāt arī Glamp Camp Koknese.

"Glamp Camp" nosaukumā ietverts vārda glamping saīsinājums, kas angļu valodā apvieno divus - Glamourus Camping. Tas saprotams kā glamūrīgs jeb luksuss kempings.

Plānots, ka kempingos viesi tiks uzņemti visa gada garumā, nevis tikai vasaras sezonā. Mājas ir siltinātas, aprīkotas ar krāsni, kamīnu, apsildāmajām grīdām vannasistabās un siltumsūkni, kas vasarās, gada karstajās dienās – telpas vēsinās.

"Atšķirībā no citām nesezonas viesnīcām, mūsu tīkla viesnīcās nakšņošanas izcenojums viesiem būs nemainīgs kā aktīvajā tūrisma sezonā, tā arī gada pasīvākajos mēnešos. Nevēlamies lieki kropļot piedāvājuma tirgu cenas ziņā," pamato Liene Indriksone, Ragnar Glamp mārketinga, dizaina un kreatīvā satura radītāja.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Modē kempingu, glempingu un siena zārdu tūrisms

Daina Vinklere, Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes prodekāne, 15.07.2020

Daina Vinklere, Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes prodekāne

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eko nakšņošana uz salas ezera vidū jeb glempings Latgalē, namiņš kokā vai nakšņošana siena zārdā - pēdējā laikā ar šādiem piedāvājumiem pašmāju ceļotāju tiek uzrunāti aizvien aktīvāk.

Arī interese par šādiem nakšņošanas veidiem ir gana liela - uz mājiņu kokā vai vietiņu siena zārdā vēlamajā laikā var nākties gaidīt pāris mēnešus. Šobrīd tā ir pašmāju lauku eksotika, kas aizstāj braucienus uz tālajiem galamērķiem. Modē atgriežas lauku tūrisma pirmsākumu idejas, kas papildinātas ar dizaina vai paaugstināta komforta elementiem.

Eksotika un interesants piedzīvojums

Liela daļa tūrisma pakalpojumu sniedzēju šobrīd aicina ceļotājus nakšņot dažāda veida teltīs, piemēram, caurspīdīgās, vērojot zvaigznes, mājiņās kokos vai pat siena zārdā. Šādu pakalpojumu cenas ir dažādas un tās var sasniegt pat augstas kvalitātes viesnīcas numuriņa izmaksas. Tiem, kuru ikdiena paiet ārpus Rīgas un liela daļa laika tiek pavadīta pie dabas, tas var šķist mulsinoši, bet pilsētu iedzīvotājiem tā ir sava veida eksotika un interesants piedzīvojums - pavadīt nakti siena zārdā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #34

DB, 22.08.2023

Dalies ar šo rakstu

Būtiskākais cēlonis daudzu valstu, arī Latvijas, problēmām, kļūdainajiem valsts varas lēmumiem ir neizglītoti cilvēki, jo tāds labklājības līmenis, kādu vēlētos, ir jāspēj nopelnīt ar pasaules mērogā konkurētspējīgu preču ražošanu, kā arī pakalpojumiem, bet to nevar sasniegt ar darbaspēku bez atbilstošām zināšanām.

To intervijā Dienas Biznesam stāsta Latvijas Izglītības fonda prezidents, valdes loceklis Romans Vitkovskis.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 22.augusta numurā lasi:

Statistika

Jaunieši Latvijā diplomus dabū un darbu atrod

Tēma

Nodokļu likmes grib paaugstināt kaitīgajiem produktiem un pakalpojumiem

Atjaunojamie energoresursi

Saules jaudas pārsniedz rekordus

Finanses

EURIBOR likme un islāma banku sistēma

Sociālais bizness

Sociālā aprūpe kā biznesa niša

Viesmīlības bizness

Latviešu glempings ar skatu uz vulkānu

Komentāri

Pievienot komentāru