Faktu trūkuma dēļ izbeidz lietu pret SIA RIMI Latvia

2011. gada 06. janvāris plkst. 15:33
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu faktu trūkuma dēļ izbeigt lietu par iespējamu dominējošā stāvokļa mazumtirdzniecībā ļaunprātīgu izmantošanu SIA RIMI Latvia darbībās. Šāds lēmums pieņemts jau pērn 22. decembrī, informē KP. Lietas izpēti KP uzsāka pēc pašiniciatīvas, balstoties uz tirgus uzraudzības ietvaros iegūto informāciju. Aizdomas par iespējamu Konkurences likuma pārkāpumu, kas varētu būt izpaudies kā netaisnīgu atlaižu uzspiešana piegādātājam, raisīja SIA RIMI Latvia līgumā ar SIA Rīgas piensaimnieks ietvertās divu veidu atlaides – apjoma atlaide un veicināšanas (Supernetto) atlaide. Šīm līdzīgas atlaides, kas tika piemērotas citam piegādātājam, KP iepriekš atzinusi par netaisnīgām. Nesniedzot pilnīgu atbildi uz KP informācijas pieprasījumu, SIA Rīgas piensaimnieks liedza iestādei iespēju pilnvērtīgi izvērtēt lietas faktiskos apstākļus.

Tā kā šajā gadījumā nebija lietderīgi iegūt nepieciešamo informāciju no iespējamā pārkāpumā cietušā uzņēmuma ar piespiedu līdzekļiem (t. i., uzliekot naudas sodu), faktu trūkuma dēļ izpēte šajā lietā tika izbeigta, informē KP. Lietas ietvaros konkurences uzraugs konstatēja, ka RIMI Latvia atrodas dominējošā stāvoklī mazumtirdzniecībā ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgū lielveikalu vidē Latvijas teritorijā un ka piena un piena produktu iepirkumu tirgū SIA Rīgas piensaimnieks pastāv atkarība no SIA RIMI Latvia. KP norāda, ka piemērot īpaši ražotāju un lielo mazumtirgotāju attiecību regulēšanai paredzēto normu bez informācijas no iespējamā cietušā uzņēmuma ir grūti vai pat, kā šajā gadījumā, neiespējami.

Līdz šim KP izskatītās lietas par dominējošā stāvokļa mazumtirdzniecībā ļaunprātīgu izmantošanu uzsāktas pēc iestādes pašiniciatīvas, tāpēc KP aicina uzņēmumus aktīvāk izmantot savas Konkurences likumā paredzētās tiesības un ziņot par iespējamajiem pārkāpumiem. Jāatgādina, ka pērn decembrī KP piemēroja 62,28 tūkstošu Ls sodu Rimi Latvia par dominējošā stāvokļa izmantošanu un nepamatotu atlaižu uzspiešanu a/s Valmieras piens par preču atrašanos Supernetto veikalos. Pēc KP domām, par Valmieras piena atkarību liecinājuši vairāki faktori. Piemēram, Rimi Latvia tiekot realizēta ievērojama daļa Valmieras piena produkcijas, tomēr no šīs sadarbības peļņu guvis tikai mazumtirgotājs, bet Valmieras piens cietis zaudējumus, ko pēc tam kompensējis sadarbībā ar mazākiem tirgotājiem. Rimi Latvia plānoja šo lēmumu pārsūdzēt.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām