Fliks pārsūdzēs KNAB lēmumu

2011. gada 09. maijs plkst. 12:26
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valstij daļēji piederošās lidsabiedrības airBaltic prezidents Bertolts Fliks pārsūdzēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu sodīt par aizliegtu amatu ieņemšanu.

airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags DB norādīja, ka «šī pozīcija tiek aizstāvēta likumā noteiktajā kārtībā» un ietver arī institūciju pieņemtu lēmuma pārsūdzēšanu un citas darbības pēc nepieciešamības. Pirms šis jautājums likumā noteiktajā kārtībā ticis pilnīgi atrisināts, komentāri netiek sniegti, lai izvairītos no spekulācijām un kampaņām.

LTV raidījums de facto iepriekš informēja, ka no publiski pieejamās informācijas redzams, ka KNAB sodījis valsts amatpersonu, kas «savienoja valdes locekļa amatu valsts kapitālsabiedrībā ar 1) aizliegtu valdes priekšsēdētāja amatu privātā kapitālsabiedrībā (SIA), nesaņemot ienākumus, bet gūstot ikmēneša atlīdzību par konkurences ierobežojumu; 2) ar aizliegtu valdes locekļa amatu SIA, nesaņemot ienākumus, bet gūstot ikmēneša atlīdzību par konkurences ierobežojumu; 3) kā arī ar aizliegtu izpilddirektora amatu SIA, par aizliegta amata pienākumu pildīšanu gūstot ienākumus.»

Birojs uzskatot, ka konkrētā amatpersona likumu pārkāpusi, jo «pēc iecelšanas valsts amatpersonas amatā septiņu dienu laikā neziņoja, ka papildus valsts amatpersonas amatam ieņem aizliegtus amatus un vienlaikus nelūdza sevi atbrīvot no amatiem, kas viņam aizliegti, pārkāpjot valsts amatpersonai noteikto amata savienošanas ierobežojumu izpildes kārtību».

KNAB minētajai amatpersonai šā gada 8.martā uzlicis naudas sodu 200 latu apmērā. Tas ir lielākais naudas sods, kāds šā gada pirmajos trijos mēnešos piemērots amatpersonām, kas par līdzīgiem pārkāpumiem izpelnījušās naudas sodu, norādīja raidījums.

Sodītās personas vārdu birojs neatklāj, taču vaicāts, vai tas ir airBaltic vadītājs, KNAB raidījumam ne apstiprināja, ne arī noliedza šīs ziņas.

B.Fliks komentārus kameras priekšā atteicies sniegt un arī darba vietā nav bijis sastopams. Rakstiskā komentārā airBaltic J.Vanags norādījis, ka «Vācijas pilsonis Bertolts Fliks nav uzskatāms par Latvijas valsts amatpersonu.».

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām