Forum Cinemas būvēs kinoteātri ārpus Rīgas 

Kino izplatīšanas un kino izrādīšanas uzņēmums SIA Forum Cinemas, kas pārvalda kinoteātri Kino Citadele, plāno paplašināt darbību arī ārpus Rīgas, atklāja Kino Citadele vadītājs Normunds Labrencis.

LETA, 17.10.2016

BNS foto

Tiesa, skaidrība par uzņēmuma aktivitātēm, pēc Labrenča teiktā, varētu būt vien nākamā gada beigās vai 2018.gadā, jo patlaban vēl notiek sarunas par iespējamām Forum Cinemas darbības vietām ārpus Rīgas.

Labrencis arī atzīmēja, ka patlaban kino izrādīšanas tirgus ir ļoti koncentrēts tieši Rīgā, veidojot apmēram 80% no visas kino izrādīšanas. «Reģioni patlaban nav attīstīti šajā jomā, taču iespējas ir,» viņš sacīja.

Kino Citadele vadītājs arī norādīja, ka Forum Cinemas, sākot darbību ārpus Rīgas, nevis pārņems kādu līdzšinējo kino izrādīšanas vietu, bet būvēs jaunu. «Ja mēs ejam ārpus Rīgas, skaidrs, ka labāk ir būvēt pašiem jaunu kinoteātri, jo, piemēram, pārņemot kādu jau iepriekš bijušu kino izrādīšanas vietu, jārēķinās ar dažādiem iespējamiem riskiem - ēka var būt pārbūvējama, atjaunojama, taču tam var būt šķēršļi un tā tālāk,» skaidroja Labrencis.

Kā ziņots, Cinamon Holding parakstījusi līgumu par Liepājas kinoteātra Balle iegādi. Darījuma summa netiek atklāta. Darījums ir daļa no Cinamon Holding izaugsmes stratēģijas, kas paredz paplašināt kinoteātru tīklu Baltijas valstīs. Liepājas kinoteātra attīstībā plānots investēt apmēram 100 000 eiro. Balle būs otrais Cinamon kinoteātris Latvijā un piektais kinoteātris Cinamon Holding grupā.

Kompānija Cinamon Holding dibināta 2005.gadā, un tās centrālais birojs atrodas Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Cinamon Holding patlaban darbojas piecās pilsētās - Tallinā, Tartu, Rīgā, Liepājā un Kauņā, pārstāvot Cinamon un Kosmos IMAX zīmolus. Cinamon Holding apgrozījums 2015.gadā bija 8,6 miljoni eiro. Uzņēmumā strādā 131 darbinieks.

Savukārt Forum Cinemas apgrozījums pērn bija 8,439 miljoni eiro, kas ir par 7,4% vairāk nekā 2014.gadā, kad apgrozījums bija 7,859 miljoni eiro. Savukārt uzņēmuma peļņa pērn bija 822 699 eiro, kas ir par 22,5% vairāk nekā 2014.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 671 566 eiro.

Kā liecina Firmas.lv, uzņēmums Forum Cinemas pārvalda trīs struktūrvienības: kinoteātri Kino Citadele, kafejnīcu Casa Blanca un bāru Jameson. SIA Forum Cinemas dibināta 1993.gadā un ir Somijas kompānijas Finnkino meitasuzņēmums. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 9177 eiro.

Jaunākais izdevums